Published On: 18 Prill, 2016

Naim Miftari: Si ndodhi o Kadri Veseli që vëllau i liderit tuaj Hashim Thaçit, të jetë informator i devotshëm i UDB-së?

Shkruan: Naim Miftari

Kadri Veselit ish shef i SHIK-ut (ZKZ-G2) UÇK gjatë luftës, pasi ishte detyra e juaj, si lejuat që UDB-ja serbe ta ju fus në Shtabin e Përgjithëshëm të UÇK- së, së paku tre pjesëtar-informator të saj?
Si ndodhi që lideri H-TH. në vitin 1997-98.., të bëhet informator i DGSE- Franceze (aleat historik i Serbisë)?
Si ndodhi që edhe vëllau i liderit tuaj të jetë bashkëpunëtorë- informator i devotshëm i UDB-së (mbi 20 vjet)?
Si ndodhi që edhe njeri nga truprojat e liderit tuaj të jetë bashkëpunëtorë-informator i vjetër i UDB-së?
Si ndodhi që u vranë shumica e komandantëve kryesor e real të luftës të UÇK-së, në prita dhe konspiracione e disa edhe u burgosen??
Për logjistik dhe fondet e luftës nuk po të pyes fare e dimë mirë, shumica e luftëtarëve se ku kanë përfunduar paratë dhe kush e ka patur logjistiken në dorë dhe si ka funksionuar kjo logjistikë…
– Pranojeni se ka shumë pikëpyetje tjera për të qenë rastësi të gjitha këto, po ato tradhti e konspiracione që nuk dihen, janë tjera bonuse të errëta.
LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-deshmi-te-reja-edhe-dy-vrasje-rendojne-per-azem-sylen-dhe-skuadren-e-vrasjeve-gazetari-berbatovci-eshte-ekzekutuar-ne-shqiperi/

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Diaspora thotë:

    kadri veseli te paskan shtrua pytje qe duhet te kesh guzim qe te pergjigjesh por jemi te sigurt qe jo vetm ti por e gjith pdk ska ku shkojn pa u pergjigjun dhe pa i vuajt keto denime ne jemi me euleksin tr gji do te pergjigjeni dhe shum denimet e renda do ti keni mos pi euleksit atehere pi popullit shiptar sidomos te diaspores se ai qe ka luftu jemi te bindun qe nuk ka plaqkit dhe nuk asht ba milioner sepse edhe ketu ne kemi luftetar qe punojn ose jan ne pention dhe vetem prej pages mbijetojn qato hajni qe i kan kasirat ne zvicer e gjer do ti kthejn dhet fish per ndryshe edhe nipat e tyne do ti paguajn pasojat e thaq dhe halitit e te tjerve bukoshave e mustafoviqave kejo dot ju jet poosi e jetes

    Përgjigjiuni
    Pelqej(19) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...