Ndarja nga jeta e gazetarit Stefani, Meta: Secili nga ne i ka një borxh mirënjohjeje Andreas (Letra)

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Kreu i Kuvendit Ilir Meta i ka çuar një letër ngushëllimi familjes së analistit dhe gazetarit Andrea Stefani. Meta shprehet se kishte binde se sëmundja […]

Ballkani zien, por Ushtria Shqiptare ekspozon edhe një herë forcën

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Një ditë më parë Forcat e Armatosura shqiptare festuan 104-vjetorin e krijimit të tyre, ceremoni e cila u mbajt brenda ambienteve të Akademisë së Mbrojtjes […]

Donald Lu mbron Romana Vlahutin: Politikanët e frikësuar sajojnë histori për të-(Video)

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Ambasadori amerikan, Donald Lu mbrojti kolegen e tij të Bashkimit Europian, Romana Vlahutin  përsa i përket reformës në drejtësi dhe përkthimit të ligjit të Vettingut, […]

Dëshmitë e reja i japin “kthesë” ngjarjes makabre në Korçë: Nëna shkoi të merrte fëmijët

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Detaje të reja kanë dalë në dritë sa i përket ngjarjes makabër që ndodhi në qytetin e Korçës ku dy djem, 6 dhe 4 vjeç […]

Kastriot Myftaraj: O shqiptarë mos u bëni Turq e Arab, mos e votoni “Lëvizjen BESA”

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Itifaku (“Besa”) iu thotë shqiptarëve si nën zë se nuk ka rëndësi çka mendon Perëndimi se tash do t’ i rregullojmë punët me ndihmën e […]

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Show i Edi Ramës: S’jam i kënaqur me veten apo me qeverinë, ilaçe të rimbursueshme për 600 mijë shqiptarë

Përmes komunikimit të javës me qytetarët kryeministri Edi Rama tha se qeveria vitin e ardhshëm do të zgjerojë listën e ilaçeve të rimbursueshme. “Në vitin […]

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Mediat italiane shkruajnë për shpellën ”Dardha” në Kërçovë (Foto)

Me titullin “Misteri i kafkave në shpellë” gazeta ”Il Resto del Carlino” e fillon shkrimin për ekspertizën e përbashkët të organeve mjeko-ligjore të Italisë dhe […]

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Paga e ulët në ushtri, dezertime në masë dhe gjyqe të hapura për shkelje kontrate

Mosparaqitja e ushtarakëve në detyrë është një vepër penale e cila po rritet. Sipas të dhënave statistikore të Gjykatës së Tiranës, gjatë këtij viti në […]

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Konventa e LSI-së – Meta: Të punojmë për zhvillimin konkret ekonomik

Lëvizja Socialiste për Integrim vijon të dielën ditën e dytë të punimeve të Konventës Zgjedhore, ku pritet të zgjidhen forumet drejtuese të partisë. Deputetë, ministra […]

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Fati tragjik i gruas që u hodh nga dritarja, kishte kërkuar divorcin nga bashkëshorti vrasës

Liljana Rukaj, gruaja 43-vjeçare e cila u vra në mënyrë makabre nga bashkëshorti i saj 52 vjeç, Ferdinadi, kishte kërkuar urdhër mbrojtje. Vetëm disa ditë […]

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Gazeta greke shpërthen kundër shqiptarëve, provokon me flamurin tonë kombëtar (Foto)

Tensionet dhe qëndrimet e politikes greke ndaj Shqipërisë kohët e fundit po pasqyrohen edhe në faqet e mediave të tyre.  Vetëm një  ditë pasi ministri […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

“Ishim shumë afër kur ishim më larg”

(Në kujtim të Andrea Stefanit) Nga Astrit Patozi Me Andrean kam pasur fatin të jem edhe shumë afër, edhe shumë larg. Shumë e shumë vite […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Analiza/ Loja e Rusisë në Shqipëri, infiltrimi në politikë dhe media

Diplomati dhe studiuesi Shaban Murati thotë se Rusia ka shtrirë influencën e saj jo vetëm në ato që mund të konsiderohen si shtete sllave në […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Berisha ngushëllim për largimin nga jeta të Andrea Stefanit, një nga kritikët e tij të fortë

  Të shumta kanë qenë ngushëllimet mbrëmjen e sotme për ndarjen nga jeta në mënyrë të parakohshme të Andrea Stefanit. Spikat, ngushëllimi i Sali Berishës, që […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

SKANDALI/ Rama çon fshehtas në Moskë Kumbaron, vizita mbahet sekret

Kryeministri Rama në takimin me kancelaren gjermane Merkel në Berlin, foli për influencë ruse në Ballkanin Perëndimor. Ai paralajmëroi BE-në se nëse në këtë Dhjetor […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Vdes në mënyrë të papritur, Andrea Stefani

Andrea Stefani, u nda nga jeta në mënyë të parakohshme, pasi vuajti nga sëmundje e pashërueshme. Pas viteve ’90 ia ka qenë prezent në media si […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Tmerr: Ngrihet flamuri grek në Himarë, mediat greke fashiste: Ti dëbojmë shqiptarët

Vetëm një ditë pasi ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos, veshur me rrobën ushtarake, paralajmëroi zyrtarisht Shqipërinë “të mos guxojë të sfidojë Greqinë”, zgjidhet gjuha […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

“Koalicionin me potencial, por të pashfrytëzuar”

Kreu i LSI, Ilir Meta, është shprehur në Konventën e partisë së tij se koalicioni qeverisës ka akoma potencial të lartë të pashfrytëzuar. Arritjet nuk […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

E vërteta e një përkthimi/ Dashakeqësi, injorancë apo “lojë politike”?!

Nga Romana e BE-së dhe Ranieri i EURALIUS tek Gjykata Kushtetuese dhe Komisioni i Venecias Gëzim Saliu Kur pak ditë më parë, kreu i PD- […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

E vërteta e një përkthimi/ Dashakeqësi, injorancë apo “lojë politike”?!

Nga Romana e BE-së dhe Ranieri i EURALIUS tek Gjykata Kushtetuese dhe Komisioni i Venecias Gëzim Saliu Kur pak ditë më parë, kreu i PD- […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...