Partitë e reja shqiptare në Maqedoni sfidojnë ato të vjetrat

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Sondazhet në Maqedoni tregojnë mbështetje në rritje për partitë e reja shqiptare, të cilat mund të rezultojnë befasia e zgjedhjeve të përgjithshme të dhjetorit, thonë […]

Zaev: LSDM në Parlamentin e ardhshëm do të ketë deputetë shqiptarë

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Kreu i Lidhjes Socaildemokrate të Maqedonisë Zoran Zaev, pret që zgjedhjet e 11 dhjetorit të sjellin ndryshime pozitive në Maqedoni. Ai vlerëson se shkelja e […]

Diaspora shqiptare ti bojkotojë zgjedhjet e 11 dhjetorit

On 25 Tetor, 2016 With 0 Komente

Aktivisti i diasporës në Evropë, Alisetar Ramadani ka apeluar deri te mërgata shqiptare që t`i bojkotojnë zgjedhjet e 11 dhjetorit. “Mos aplikoni që të mbushni […]

Fekriu, vëllai i Ahmetit me xhaketën e kamulfuar thirr për unitet (VIDEO)

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Fekri Ahmeti, vëllai i Ali Ahmetit, sërish godet me vargje rrënqethëse duke bërë thirrje për bashkim. Ai përmes një poezie me përplotë emocione dhe me […]

Vetëvendosje shtrin bashkëpunimin politik në Maqedoni

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Tv 21 shkruan se ish-lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, po zhvillojnë një takim privat me kreun e LR-PDSH-së, Zijadin […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Motrat shqiptare nga Maqedonia përgatisin me qindra sanduiçe për të uriturit zviceran

Natë për natë, motrat shqiptare nga Maqedonia, Silvije Emini dhe Nevrije Zurapi përgatisin disa qindra sanduiçe për gojët e uritura. Me gishtat e tyre të […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ja sa paguajnë britanikët për City Mall-in e Shkupit

Balfin Group, grupi më i madh i investimeve në Shqipëri, shpalli shitjen e Skopje City Mall tek Hystead Limited nga Mbretëria e Bashkuar për 92 […]

On 23 Tetor, 2016 With 1 Koment

Familja e luti Churchillin që të mos bëhej mysliman

Familja e Sir Winston Churchillit e kishte lutur atë që të “luftonte kundër” dëshirës që të konvertohej në fenë islame, thuhej në një letër të […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Viti 1919: Tetova 82% shqiptarë, 9% bullgarë, 8% serbë

Nga Mr. sc. Fitim RIFATI/ Në dy dekadat e para të shek. XX në Kosovë, e cila deri në vitin 1912 kishte statusin administrativ të […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Komandant Hoxha përmes ‘bombave’ nxjerr në pah të zezat e BDI-së

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha në llogarin e tij në fcb ka filluar ti publikoj disa biseda të përgjuara, ku dalin të pah […]

On 23 Tetor, 2016 With 0 Komente

Sot shënohet dita e “Luftës revolucionare të Maqedonisë”

Qytetarët e Maqedonisë sot, do të shënojnë 23 Tetorin – Ditën e luftës revolucionare të Maqedonisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Në ditën e sotme në vitin […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Maqedonia para shkaterrimit, nëse ndërpritet puna e Prokurorisë Speciale

10 persona me influencë të madhe nga Maqedonia për të shpëtuar nga burgu dhe hetimet e prokurorisë publike speciale janë të përgaditur edhe ta destablizojnë […]

On 22 Tetor, 2016 With 0 Komente

Zekolli: Edhe vetë ithtarë të BDI-së po e pranojnë se partia e tyre është mafioze (Video)

Ambasadori Arsim Zekolli ka qenë personaliteti i radhës i intervistuar nga Lajm.TV. një ndër analistët më të spikatur shqiptarë në Maqedoni, ai gjithmonë nga një […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Skandaloze/ Policia arreston hetuesin e Prokurorisë Speciale

Një hetues i Prokurorisë Publike, që ishte caktuar për të bërë kujdestari në Drejtorinë e Sigurisë dhe Kundërzbulimit është përjashtuar nga kjo drejtori, ndërsa më […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ali Ahmeti në shërbim të interesave të Rusisë

Tashmë është e qartë se ish kryeministri Gruevski së bashku me presidentin Ivanov përkrahet nga Moska, dhe siç theksojnë së fundi mediat kroate, zgjedhjet e […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Gjenerata që dridhi Maqedoninë, e që u tradhtua nga politika

Kjo ishte gjenerata që tundi temelet e Maqedonisë. Që solli vëmendjen Evropiane e botërore në Maqedoni dhe njëherë e përgjithmonë ua bëri me dije gjithë […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Jutarnji: Ndarje mes maqedonasve dhe shqiptarëve, Moska pas Gruevskit (Dokument)

Gazeta e njohur kroate “Jutarnji List” përmes një analize thekson ndikimin e theksuar rus në Maqedoni dhe tentimin për destabilizimin e tij, transmeton INA. Në […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ostreni: Për herë të parë po ndodhë bashkimi i partive shqiptare në Maqedoni

Kryetari i partisë “Uniteti”, Gëzim Ostreni theksoi se për herë të parë në historinë e pluralizmit shqiptar në Maqedoni po ndodhë unifikimi i disa partive […]

On 20 Tetor, 2016 With 0 Komente

Pretendimet e bullgarëve për eshtrat e zbuluara në oborrin e Ali Ahmetit

Pas gjetjes së një varri masiv në afërsi të fshatit Zajaz, i cili besohet se daton nga viti 1913, në mediat bullgare janë shfaqur raporte […]

On 19 Tetor, 2016 With 0 Komente

Seks-skandali: Ermira merr vendim drastik

Pas publikimit të bisedës erotike të deputetes shqiptare Ermira Mehmeti me ish/Kryeministrin e Maqedonisë Musa Xhaferi, jeta e deputetes mori tjetër rrjedhë. Së fundmi ajo […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...