On 12 Shtator, 2017 With 0 Komente

Pas vendimit të djeshëm të Haradinajt, vjen përgjigjja nga Mali i Zi (Video)

Kryetari i Komisionit malazez për shënimin e kufirit, Milan Paunoviq, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin […]

On 12 Shtator, 2017 With 0 Komente

Mogherini jep një lajm të keq për vendet e Ballkanit

Në një intervistë për televizionin slloven RTV, përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian për politikat e jashtme Federika Mogerini deklaroi se të paktën për dy […]

On 12 Shtator, 2017 With 0 Komente

Zeka: VV’ja janë të pacipë (Video)

Deputeti nga radhët e Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka folur me gjuhë të ashëpër ndaj Lëvizjes Vetëvendosje, duke i quajtur madje ata edhe ‘të […]

On 12 Shtator, 2017 With 0 Komente

“Emërimi i deputetëve Ministra dobëson partitë e vogla në Kuvend”

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e […]

On 12 Shtator, 2017 With 0 Komente

Pacoolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara […]

On 12 Shtator, 2017 With 0 Komente

Rreth 100 vëzhgues të BE’së do të monitorojnë zgjedhjet e 22 tetorit

Zgjedhjet lokale të 22 tetorit do të monitorohen nga 100 vëzhgues të Bashkimit Evropian. Kjo është bërë e ditur nga shefi i Misionit për Vëzhgimin […]

On 12 Shtator, 2017 With 0 Komente

Rakiq: Asociacioni themelohet shpejt, qeveria Haradinaj varet nga Lista Srpska

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari I Listës Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit shtetëror […]

On 12 Shtator, 2017 With 0 Komente

Isa Mustafa flet për ‘çkapjen’ e shtetit: Këto janë punësimet e familjarëve që u bënë në kohën e tij

Një ditë pasi e dorëzoi detyrën e kryeministrit Isa Mustafa provoi t’ia atribuojë LDK-së ‘çkapjen’ e shtetit. “Me gjithë vështirësitë e gjithanshme, LDK arriti të […]

On 12 Shtator, 2017 With 0 Komente

Mbi 30 mijë euro në muaj kushtojnë pagat e ministrave të ri

Për tre vjet e gjysmë Qeveria e kaluar ka shpenzuar mbi 7.3 milionë euro nga buxheti i shtetit vetëm për paga të kryeministrit, zëvendëskryeministrave, ministrave, […]

On 12 Shtator, 2017 With 0 Komente

Stuhia goditi mbrëmë edhe Kosovën, ja dëmet që la pas (Video, Foto)

Shi i madh dhe erëra të forta ka pasur dje pothuajse në tërë vendin. Kjo ka shkaktuar dëme në shumë fshatra të qyteteve. Në Petrovë […]

On 11 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ramush Haradinaj ka “befasuar” këshilltarët: Ja çka u bëri sot

Ramush Haradinaj ka nisur në mëngjesin e së hënës punën si kryeministër i ri i Kosovës. Pasi paraardhësi i tij, Isa Mustafa, ia ka dorëzuar […]

On 11 Shtator, 2017 With 0 Komente

Zbulohet: Ja çka u diskutua në takimin Ramush Haradinaj- Isa Mustafa

Pas një përplasje të ashpër ndërmjet liderit të LDK, Isa Mustafa dhe atij të AAK, Ramush Haradinaj, sot pas një kohe të gjatë ka ndodhur […]

On 11 Shtator, 2017 With 0 Komente

Haradinaj nis punën intensive, ja çfarë do të bëj nesër!

Pas marrjes së detyrës si kryeministër i Kosovës, Ramush Haradinaj ka filluar punën intensive. Pasditen e sotme ai mblodhi qeverinë, vizitoi Qendrën Klinike Universitare dhe […]

On 11 Shtator, 2017 With 0 Komente

Shpend Ahmeti tregon për dëmet që shkaktoi shiu në Prishtinë!

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti thotë se situata është stabilizuar pas shtrëngatës që përfshiu sonte Prishtinën. Kryetari Ahmeti thotë se ka pasur 5 raste të […]

On 11 Shtator, 2017 With 0 Komente

Qeveria malazeze flet për vendimin e Haradinajt për demarkacionin

Vendimi i kryeministrit Ramush Haradinaj për shkarkimin e Komisionit Shtetëror për Demarkacionin me në krye Murat Mehën, ka zënë vend në mediat e Malit të […]

On 11 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ndryshimi i ligjit për Specialen, kërkesë publike për Qeverinë dhe opozitën

Organizata joqeveritare “Familja dhe Shpresa”, me një kërkesë publike drejtuar Qeverisë Haradinaj dhe opozitës që të bashkohen dhe ta plotësojnë ligjin për Gjykatën Speciale. Kjo […]

On 11 Shtator, 2017 With 0 Komente

Mustafa i shet orenditë e zyrës përmes ankandit

Kryeministri në detyrë, Isa Mustafa, përveç që i ka dorëzuar sot zyrtarisht me ceremoni detyrën , kryeministrit Ramush Haradinaj, ka menduar që gjërat e zyrë […]

On 11 Shtator, 2017 With 0 Komente

Haradinaj dhe Apostolova flasin për avancimin e rrugës euro-atlantike

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, ambasadoren Nataliya Apostolova, ku është biseduar për […]

On 11 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ky është mesazhi i Anitës për burrin e saj kryeministër

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit Ramush Haradinaj, ka dhënë një mesazh për bashkëshortin e saj pasi ka marrë zyrtarisht postin e kryeministrit. Ajo ka thënë […]

On 11 Shtator, 2017 With 0 Komente

Hedhet shorti, këta janë numrat e partive politike për Zgjedhjet Lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka organizuar tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim për Zgjedhjet Lokale të cilat do të mbahen më […]

Faqja 6 nga 6« E Para...456

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...