On 16 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ministria përgjegjëse pse kompania e palicencuar ia shiti QKUK’së gazin medicinal

Ministria e Shëndetësisë është organi përgjegjës për furnizimin me barna për të gjitha institucionet publike shëndetësore në Kosovë. Një përgjegjësi e tillë daton që nga […]

On 16 Shtator, 2017 With 0 Komente

Zafir Berisha: Sot, do t’i drejtohem Gjykatës Supreme

Kandidati i Nismës për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha, sot i drejtohet Gjykatës Supreme të Kosovës. Ai thotë se do t’i shfrytëzojë të gjitha rrugët […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Intervistohen dëshmitarët për dhunë në lagjen Dardania nga ministri serb Rikallo

Dëshmitarë nga lagja “Dardania” e Prishtinës janë ftuar për t’u intervistuar sot nga Njësia për Krime Lufte e Policisë së Kosovës për rastin Rikallo, ka […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Lutfi Haziri do që Dobrosini të bëhet pikë kufitare

Po vazhdojnë takimet mobilizuese në terren të kandidatit të Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri dhe ekipit të tij me strukturat […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Hashim Thaçi çan hallin e Ramushit, si do i’a bëjë me Demarkacionin

Liberalizmi i i vizave ndërlidhet direkt me Demarkacionin me Malin e Zi dhe kjo çështje sipas Presidentit Hashim Thaçi duhet të zgjidhet shpejt. Çdo vendim […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Qeveria merr vendim për shpronësimin e pronave në Shipitullë dhe Hade

Ministrat e Qeverisë së Kosovës kanë miratuar dy propozimet e kryeministrit Ramush Haradinaj lidhur me ndarjen e mjeteve për shpronësim të shtëpive të banorëve të […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ministri Rikallo s’merr pjesë në mbledhjen e qeverisë (FOTO)

Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo nuk ishte prezentë në mbledhjen e sotme të qeverisë së Republikës. Rikallo i cili nëpër disa media u shfaq si […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Haradinaj do që ta bëjë praktikë raportimin te Thaçi

Presidenti i Republikës Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takimin e parë si kryeministër, kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj. Presidenti Thaçi ka takuar sot paradite […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ja bashkëpunimi në mes të Ministri Rikalo Shpend Ahmetit dhe Albin Kurtit

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikallo, ka reaguar pas akuzave që i ishin bërë nga disa banorë të Prishtinë, të […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Vetëvendosje për vdekjet e dyshimta: Mund të ketë edhe vdekje të tjera

Lëvizja Vetëvendosje kërkon nga institucionet përkatëse që të zbardhen vdekjet e dyshimta në Qendrën Klinike Universitare, njofton Klan Kosova. Këto vdekje sipas tyre kanë ndodh […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Haziri paralajmëron Ramush Haradinajn: Merre seriozisht çështjen e ministrit Rikallo

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar që çështja e ministrit serb Nenad Rikallo, i cili po akuzohet për tortura ndaj kosovarëve […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Avokati Koci: Rikalon e njoh si prishtinas, qyteti s’ka folur mirë për të

Avokati Arianit Koci, përmes një shkrimi, ka thënë se ministrin e zgjedhur të Bujqësisë, Nenad Rikalo, e njeh si figurë, pasi ka jetuar në Prishtinë, […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Presidenti dekretoi Enver Pecin, Kryetar të Gjykatës Supreme

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka dekretuar Kryetarin e Gjykatës Supreme të Kosovës, Enver Pecin. Në betimin solemn para presidentit Thaçi, kryetari Peci, është […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Milaim Zeka ndihet më keq se Shpend Ahmeti

Deputeti nga radhët e Nismës, Milaim Zeka, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se lajmi që doli, që ministri serb, Nenad Rikallo ka bashkëpunuar […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Takohen Thaçi e Veseli, u dërgojnë sinjale bashkëpunimi partive opozitare

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takimin e parë kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin, pas rizgjedhjes së tij. Thaçi garantoi bashkëpunim […]

On 15 Shtator, 2017 With 0 Komente

Zbulohen detaje të reja nga sulmi i serbëve në Veri ndaj policisë së Kosovës

Një numër jo i vogël i policëve të Kosovës është lënduar gjatë një sulmi të një grupi të serbëve të veriut të Mitrovicës derisa Policia […]

On 14 Shtator, 2017 With 0 Komente

Peticion për shkarkimin e ministrit Rikalo

Një kërkesë për shkarkimin e Ministrit të ri të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, tani ka dalë edhe online. Nenad Rikalo është i […]

On 14 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ambasadori kanadez viziton Lëvizjen Vetëvendosje

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu dhe drejtuesi i Komitetit për Politika financiare, Besnik Bislimi, kanë takuar sot ambasadorin e Kanadasë për Republikën e Kosovës, […]

On 14 Shtator, 2017 With 0 Komente

Takohet treshja institucionale!

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pritet që nesër ta takojë kreun e Legjislativit, Kadri Veseli, dhe kryeministrit Ramush Haradinaj. Në një njoftim nga Zyra e […]

On 14 Shtator, 2017 With 0 Komente

Lluksi megalloman i Qeverisë Haradinaj

Kosova vazhdon të ketë edhe një Qeveri me shumë ministri, duke i lënë pas për kah numri, edhe vendet e mëdha evropiane, thonë përfaqësues të […]

Faqja 3 nga 6« E Para...234...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...