On 17 Gusht, 2017 With 0 Komente

Ende shpresa për pranim të Kosovës në Interpol

Vetëm javën e kaluar, Ministri i Jashtëm në detyrë, Emanuel Demaj, i kishte urdhëruar diplomatët kosovarë të kthehen në vendet e tyre të punës. Qëllimi […]

On 17 Gusht, 2017 With 0 Komente

Mbërrin në Kosovë ish-ushtari i UÇK’së, i liruar pas 13 vjetësh burgim në Serbi

Ka mbërritur në Kosovë ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Anton Lekaj, i cili sot është liruar nga burgu në Serbi, ku është mbajtur 13 […]

On 17 Gusht, 2017 With 0 Komente

Delawie, deputetëve: Dilni në punë, nuk jeni zgjedhur të rrini nëpër Prishtinë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka refuzuar të fajësojë ndonjërin krah të partive politike për bllokadën politike në vend, […]

On 17 Gusht, 2017 With 0 Komente

Bahtiri: Qeveria do të formohet shumë shpejt!

Numri një i Mitrovicës, dhe dyshi në Aleancën Kosova e Re, Agim Bahtiri ka komentuar zhvillimet politike në vend. Kur janë shtuar zërat se AKR-ja […]

On 17 Gusht, 2017 With 0 Komente

“Shteti serb nuk regjistron fëmijët shqiptar në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë!”

Drita Osmani dhe Valon Jashari “Njohja e dinjitetit të lindur dhe e të drejtave të barabarta e të patjetërsueshme të të gjithë anëtarëve të familjes […]

On 17 Gusht, 2017 With 0 Komente

Breshër i madh në Istog (Foto, Video)

Breshër i madh ka rënë sot në mesditë në Istog duke shkaktuar edhe dëme në fushat bujqësore. Lexuesit e Express kanë dërguar pamje të breshrit i […]

On 17 Gusht, 2017 With 0 Komente

Vetëm disa ‘komandantë’ modest peshojnë 12 milionë euro

Në bazë të deklarimeve të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsion (AKK) del se pasuria e figurave kryesore të UÇK-së që bënë emër në politikë, uniformë […]

On 17 Gusht, 2017 With 0 Komente

Edhe një zyrtar i lartë e braktis PDK-në

Ish-ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja pritet të jap dorëheqje nga kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës. Lajmin e kanë bërë të ditur […]

On 17 Gusht, 2017 With 0 Komente

Masakrohet kosovari në Mynih, e qëllojnë 15 herë me thikë dhe e lënë në rrugë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në qendër të qytetit të Mynihut në Gjermani rreth orës 22:00 të mbrëmjes së djeshme. Një 25-vjeçar shqiptar nga […]

On 17 Gusht, 2017 With 0 Komente

Ish kryetari i Lipjanit, Shukri Buja sot edhe zyrtarisht do të aderoj tek Nisma

Ish kryetari i Lipjanit, Shukri Buja sot edhe zyrtarisht do të aderoj tek Nisma për Kosovën. Buja, i cili dha dorëheqje ditë më parë nga […]

On 17 Gusht, 2017 With 0 Komente

Rrëfehet Zogaj: Ja pse më rrahën me shufra e shkopinj bejsbolli

Dy persona jo shumë të gjatë me trup, me maska në kokë, kanë sulmuar drejtorin e Shërbimit Korrektues, Sokol Zogaj, derisa po nisej në punë […]

On 17 Gusht, 2017 With 0 Komente

PAN-i pranon se nuk e ka shumicën para 24 gushtit

Bilall Sherifi është përpjekur të tregohet i sinqertë të mërkurën, në një takim konsultativ në Kuvend, ku përfaqësuesit e koalicionit PAN të cilit ai i […]

On 16 Gusht, 2017 With 0 Komente

Raporti i SHBA’së për liritë fetare: Qeveria e Kosovës ka financuar medresetë

Bashkësia Islame e Kosovës po favorizohet financiarisht nga Qeveria e Kosovës, është ky një nga shqetësimet e drejtuesve të komuniteteve tjera fetare që kanë shprehur […]

On 16 Gusht, 2017 With 0 Komente

Përfaqësuesja amerikane në OKB kërkon formimin e qeverisë dhe ratifikimin e demarkacionit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë kërkuar nga Kosova që sa më shpejt të formojë qeverinë e re dhe të ratifikojë demarkacionin me Malin […]

On 16 Gusht, 2017 With 0 Komente

Përfundon tryeza e LAA-së, nxirren disa konkludime

Ka përfunduar tryeza e thirrur nga koalicioni LAA për çështjen e konstituimit të institucioneve të reja. Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj në përfundim të tryezës […]

On 16 Gusht, 2017 With 0 Komente

EULEX-i bënë thirrje që sulmuesit e Sokol Zogajt të dalin para drejtësisë

Misioni i EULEX-it ka reaguar për sulmin ndaj Ushtruesit të Detyrës së Drejtorit të Shërbimit Korrektues të Kosovës Sokol Zogajt, duke bërë thirrje për hetim […]

On 16 Gusht, 2017 With 0 Komente

Lladorvci suspendon shefin e personelit në Drenas!

Kryetari i Komunës së Drenasit nga radhët e PDK-së, Ramiz Lladrovci ka suspenduar nga posti i shefit të personelit Gëzim Shishanin. Lajmin e ka bërë […]

On 16 Gusht, 2017 With 0 Komente

Mbijetoi fal gjuhës së huaj: Plaka i shpëtoi vdekjes, kur serbëve u tha se është boshnjake! (VIDEO)

Badushe Maxhuni, nga fshati Maxhunaj i Komunës së Vushtrrisë, meqë u deklarua se është boshnjake, arriti që të tejkaloj momentet kur jeta e saj rrezikohej […]

On 16 Gusht, 2017 With 0 Komente

Policia jep detaje për sulmin ndaj Sokol Zogajt

Policia e Kosovës, përmes një kumtese, ka dhënë detaje për sulmin kundër drejtorit të burgjeve të Kosovës Sokol Zogaj bërë sot në mëngjes nga persona […]

On 16 Gusht, 2017 With 0 Komente

Mikullovci i bindet PAN-it, cakton seancën më 24 gusht

Kryesuesi i takimit konsultativ mes partive politike, ka thënë se e caktojnë seancën konsultative javën e ardhshme, më 24 gusht nga ora 10:00. Sipas Mikullovcit […]

Faqja 2 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...