Skandaloze: Të rinjtë e Ferizajt ftohen publikisht të shkojnë në ISIS

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Anëtarët e organizatës “Demokracia Studentore” kanë djegë diplomat e fotokopjuara për të treguar se në Ferizaj nuk ka më vend për ata që studiojnë dhe […]

Këto ishin notat e Ramiz Lladrovcit në shkollën fillore (Dokument)

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Kandidati për kryetar të Drenasit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ramiz Lladrovci e kreu me sukses shkollën fillore në fshatin Dobroshev. Indeksonline […]

MASHT i pranon dështimet në cilësinë e arsimit: Në vitin 2021 do t’i arrijmë vendet e zhvilluara

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë përmes një komunikate për media ka treguar se ka pranuar sot Rezultatet e Vlerësimit Ndërkombëtar (PISA) 2015, të cilat […]

FSK-ja merr në shfrytëzim 16 hektarë tokë dhe një kompleks ndërtesash

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Komuna e Istogut ka vendosur që Forcës së Sigurisë së Kosovës t’ia japë në shfrytëzim afatgjatë për 99 vjet 16 hektarë tokë komunale dhe një […]

“Kafshata që ngulfati” PDK-në në Drenas (Video)

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

PDK-ja më nuk është siç ishte dikur në Drenicë. Shkuarja në balotazh në zgjedhjet e Drenasit, ka lënë shijen se kësaj partie po i humbet […]

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Paditet KQZ-ja për pranimin e posteve të Vetëvendosjes

Nëntë këshilltarë të Kuvendit Komunal të Prishtinës kanë hequr dorë nga postet, duke ua lëshuar vendin personave të tjerë bashkëpartiakë, brenda mandatit të fundit të […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Hoxhaj shpjegon elementet që çuan PDK-në në balotazh

Enver Hoxhaj, ministri i Punëve të Jashtme dhe nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, ka shpjeguar në Zona B në Klan Kosova, se cilat kanë […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Kosova, shumë shpejt me ambasadë në Emirate

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ambasadoren e Emiratave të Bashkuara Arabe në Podgoricë, Hafsa Abdulla Al Ulama.  Ambasadorja […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Nisma, e bindur në fitoren e Xhemajlajt – thotë se PDK bëri fushatë të pakripë

Nisma për Kosovën e ka vlerësuar fushatën zgjedhore të Partisë Demokratike të Kosovës për zgjedhjet për Kryetar të Drenasit si të pakripë dhe të pavërtetë. […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Muharrem Nitaj: Në Drenas, u vodh më pak, që nuk është pak!

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Muharrem Nitaj ka reaguar për zgjedhjet në Drenas. Ai në një prononcim për Gazetën Blic ka thënë se megjithatë u […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Kadri Veseli thyen heshtjen: Kjo është deklarata e tij për zgjedhjet në Drenas!

Lideri i PDK-së, kadri Veseli më në fund ka folur për zgjedhjet e djeshme në Drenas, që u cilësuan si një humbe e madhe për […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Zogaj i PDK-së: Nuk e kemi pritur balotazhin në Drenas, Lladrovci u tregua modest

Deputeti i PDK-së, Bislim Zogaj, ka thënë se partia e tij nuk e ka pritur që të shkojë në balotazh në zgjedhjet e jashtëzakonshme në […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Xhemajlaj i Nismës dështoi në fshatin e Jakup Krasniqit, Lladrovci kishte më shumë vota

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka dështuar sërish në mbledhjen e votave për subjektin e tij politik në vendlindjen e […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Tahiri: PDK’në e pret një krizë e thellë nëse i humbë zgjedhjet në Drenas

Njohësi i mirë i çështjeve politike dhe proceseve zgjedhor, Ramush Tahiri, ka analizuar situatën paszgjedhore për kryetar të Drenasit. Tahiri në një deklaratë për lajmi.net […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Reagon Vetëvendosje, por nuk i mohon kontradiktat për rastin Dehari

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi ka reaguar pas publikimit të një shkrimi të Gazetës Express ku bëhet krahasimi i deklaratave të Sekretarit Organizativ të […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Qosja: Korrupsioni është bërë sistem në Kosovë

Akademiku Rexhep Qosja ka dhënë një historik rreth zhvillimit të korrupsionit në Kosovë, duke thënë se në Kosovë dhe Shqipëri lulëzon edhe një lloj korrupsioni, […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 1 Koment

LDK nesër në mbledhjen e Kryesisë vendos se kë do ta mbështesë në balotazh

Bedri Nika, i cili ishte kandidat për kryetar të Drenasit nga radhët e LDK-së ka thënë se vendimi se cilin kandidatë do ta mbështesin në […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Matoshi: Balotazhi në Drenas fillim i rënies së PDK-së dhe humbja e parë e Kadri Veselit

Zgjedhjet në Drenas nuk janë një sinjal i mirë për të ardhmen e PDK-së, derisa balotazhi ndërmjet kandidatit të PDK-së dhe Nismës shihen si fillim […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Deda: Zgjedhjet në Drenas, fundi i politikës klienteliste

Deputeti Ilir Deda po konsideron se rezultati i rundit të parë të zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Drenas, tregon se ka ardhur fundi i bastioneve politike […]

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Limaj: Drenasi votoi për ndryshime

Kryetari i Nismës për Kosovën Fatmir Limaj tha sot se qytetarët e Drenasit kanë votuar për ndryshim. Limaj, i cili në një konferencë për media […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...