Rrena i ka këmbët e shkurta. Isa Mustafa e zë live duke rrejtë Shpend Ahmetin

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Kryetari aktual i Komunës së Prishtinës, njëherësh kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për edhe një mandat në krye të kryeqytetit kosovar, Shpend Ahmeti, është zënë ngushtë […]

Anita e Ramush Haradinaj larg politikës, ja ku ndodhen tani! (FOTO)

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Kryeministri Haradinaj është duke qëndruar së bashku me bashkëshorten e tij Anitën në Teatrin Kombëtar të Kosovës. Kështu ka bërë të ditur Anita Haradinaj përmes një […]

Shpend Ahmeti thotë se Prishtinës i duhet Spitali i Qytetit

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Shpend Ahmeti synon që të marrë edhe një mandat ta drejtojë Komunën e Prishtinës Ai ka thënë se ka dy vjet që Ligji për Prishtinën […]

MPJ: Kjo është arsyeja pse Kosova u tërhoq nga aplikimi për Interpol

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ministria e Punëve të Jashtme ka treguar se pse Kosova ka vendosur të tërhiqet nga aplikimi për Interpol. MPJ ka thënë se Interpol është duke […]

Haradinaj: Fushatës i bashkëngjitem pas orës 17:00

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Kryeministri i Kosovës, njëherësh kryetar i AAK-së, ka treguar se kur do të marrë pjesë në fushatën për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. “Pjesëmarrja ime […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Familja Rugova bojkoton fushatën e LDK’së

Lidhja Demokratike e Kosovës hapi sot fushatën para zgjedhjeve komunale të 22 tetorit. Por, në këtë ngjarje, që u mbajt në sallën ‘1 Tetori’ në […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Dita e parë e fushatës “përplas” kandidaten e PDK-së me kandidatin e LDK-së në Pejë (Foto)

Kandidatja e PDK-së në Pejë, Sabiha Shala ditën e parë të fushatës i ka kërkuar “duel” për tu takuar me kundër kandidatit të saj nga […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Kosovës s’i hiqet fusnota pa e njohur të gjitha vendet e BE-së

Përfaqësimi i Kosovës me fusnotë në forumet dhe nismat rajonale, do të vazhdojë derisa vendi të mos njihet nga të gjitha vendet anëtare të Bashkimit […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

LDK me‘Lidhjen’ për fitore hap fushatën zgjedhore për komunat e Kosovës

Në hapje të fushatës për zgjedhjet lokale të 22 tetorit, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë të enjten se jo vetëm […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Lidhja Demokratike e Kosovës hap fushatën elektorale në Prishtinë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka  hapur sot  fushatën zgjedhore në Prishtinë, LDK do t’i prezantojë të gjithë kandidatët për kryetar të komunave, njofton Gazeta Blic. […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ahmeti: Liraku më ka lut me hy në koalicion

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë që kundërkandidati i tij nga radhët e PDK-së, Lirak Çelaj ka kërkuar të hyj […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

O’Connell: Vendimi për transformimin e FSK-së të merret në bashkëpunim me NATO

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruari O’Connell, ka thënë sot se vendimin për transformimin e FSK-së në FAK, Kosova duhet ta marrë në bashkëpunim me […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Emërohen anëtarët e Komisionit për demarkacion me Malin e Zi!, Bulliqi, Isufi, Gruda…

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur krijimin e një komisioni të ri për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi. Kësisoj, kryetar i […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Kryeministri merr pjesë në hapjen e fushatës se AAK-së

Kryeministri i Kosovës, njëherit edhe kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj pritet të merr pjesë në hapjen zyrtare të fushatës se AAK-së. Takimi me simpatizantë të […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Gjykata Supreme “nxjerr nga loja” KQZ-në: Nuk e ka të drejtën e decertifikimit

Gjykata Supreme në vendimin për kthimin në garën zgjedhore të Zafir Berishës ka thënë se vetëm gjykatat kanë të drejtë t’ua marrin kandidatëve të drejtën […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

E di secila parti cilin komision e udhëheq, por asnjëra nuk ka caktuar kryetar

Gjatë mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Kosovës e mbajtur një ditë më parë është bërë e ditur se cilat komisione do të udhëhiqen nga […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ymeri, Sejdiu e Ahmeti në konferencë për media!

Lëvizja Vetëvendosje ka thirrur konferencë për media për të prezantuar programin e saj për mandatin e ardhshëm qeverisës. Në këtë konferencë e cila pritet të […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Mjekët po ikin nga Kosova

Në institutin “Gëte” në Prishtinë bëjnë të ditur se shumica e të interesuarve për t’i ndjekur kurset e gjuhës gjermane janë mjekët dhe infermierët. Profesionistët […]

On 20 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ilir Deda e ka një deklaratë të fuqishme, nuk kemi njerëz që bien ndesh me ligjin

Alternativa zyrtarisht e hap fushaten të Shtunën në Prishtinë Ilir Deda nga Alternativa tue fole per zgjedhjet lokale ne vend, ka thane se kane vendos […]

On 20 Shtator, 2017 With 0 Komente

Lekaj i përgjigjet Krasniqit: Nuk i frikësohemi ultimatumeve

Se nuk u rehatuan punët brenda koalicioni PANA kjo po shihet çdo ditë e më shumë. Nisma dhe anëtaret e saj po vazhdojnë zhurmën dhe […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...