LDK’ja s’ka partneritet të dashurisë me PDK’në, thotë Haziri

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk janë partnerë në dashuri, por janë bërë bashkë për realizimin e qëllimeve politike, ka thënë […]

Fekriu, vëllai i Ahmetit me xhaketën e kamulfuar thirr për unitet (VIDEO)

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Fekri Ahmeti, vëllai i Ali Ahmetit, sërish godet me vargje rrënqethëse duke bërë thirrje për bashkim. Ai përmes një poezie me përplotë emocione dhe me […]

Gashi: Vendimi i Apelit për ‘Drenica II’, i ndikuar nga politika ndërkombëtare e vendase

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Avokati mbrojtës i Sylejman Selimit, Tomë Gashi, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës së Apelit për rastin “Drenica II”, duke thënë se ky vendim ka […]

Kokëdhima kundër Lu dhe Vlahutin për reformën: I bënë deputetët si punëtorë krahu, kjo është Ambasadorokraci!

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Teksa ka folur për Reformën në Drejtësi, ish-deputeti Koço Kokëdhima është shprehur kundër rolit dhe qëndrimeve që kanë mbajtur amsadorët Lu e Vlahutin në procesin […]

Kujt i konvenojnë zgjedhjet e parakohshme?

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Deklarimet e fundit të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, se “nuk është punë e madhe edhe nëse shkohet në zgjedhje të parakohshme”, […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Pse u prish me Ramën? Kokëdhima: Ai mbetet miku im, nuk e zhgënjej sa të jem gjallë!

Për Koço Kokëdhimën, marrëdhëniet e prishura me Kryeministrin Rama janë një çështje personale që nuk i përkasin tavolinave mediatike. Ndonëse brenda të majtës njihet si […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Meta: Kanabisi, çështje serioze! Partnerët janë shqetësuar

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta dhënë për emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report TV  Nga Ilir Babaramo  Do të doja ta […]

On 24 Tetor, 2016 With 1 Koment

Vuçiq thumbon Mustafën, e pyet se kur do ta vizitojë pjesën veriore të Trepçës

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka komentuar vizitën e sotme të kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, në kombinatin Trepça në Stantërg. “Cilën minierë e paska […]

On 24 Tetor, 2016 With 1 Koment

Bulliqi: Kemi fakte të reja për Demarkacionin!

Kemi mbledh edhe fakte te reja po Isa Mustafa nuk ka shpreh interesim. Shpejtim Bulliqi, deputet i LDK’s ka thane se per me mbrojt vendin […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Veseli dhe Mustafa cakrrojnë gotat, ‘harrojnë’ zgjedhjet (Video)

Përkundër deklaratës së kryeparlamentarit Kadri Veseli se “nuk është fundi i botës nëse shkohet në zgjedhje”, në ceremoninë e organizuar nga Ambasada Hungareze me rastin […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

“Greqia tregoi forcën” Meta: Kotzias u vu në pozitë të vështirë nga Hahn. Nuk ishte mesazh për Shqipërinë

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta e ka quajtur të panatyrshme deklaratën e ministrit të Jashtë të Greqisë Nikos Kotzias për cështjen came, i […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rusia tall Evropën ‘pederaste’, Karpushin: Shqipëria humbi shansin

Rusia kërcënon NATO-n dhe vendet e BE jo vetëm ushtarakisht, por edhe i provokon me karikatura në rrjetet sociale. Ambasada ruse në Britaninë e Madhe […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Trondit opinionin Pacolli: Në Qeveri bisedohej se si të “gënjehen” qytetarët (Video)

Behgjet Pacolli, kryetar i AKR-së, ka rrëfyer një moment të tij gjatë kohës kur ka qenë zëvendëskryeministër në Qeverinë e Kosovës. Ai, gjatë emisionit “n’Kosovë […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Drenasi dhe Skenderaji pritet të shkojnë në zgjedhje të parakohshme!

Nëse Gjykata e Apelit vërteton dënimin dhe kundër Sami Lushtakut atëherë Skenderaj dhe Drenasi priten të shkojnë në zgjedhje të parakohshme. Dënimi me burg, më […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Rexhep Selimi – Sylejman Selimit: Mbahu vlla se s’kanë çka bajnë ma shumë se kaq

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit me të cilin ish komandantit të Përgjithshëm të UÇK-së Sylejman Selimit ju zbrit dënimi vetëm për një vit dhe […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Deputeti i LDK-së: Dështimet në qeverisje janë të përbashkëta

Deklarata e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, se qeveria e Kosovës ka dështuar në disa procese nuk është mirëpritur nga anëtarët e […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Beqiri për zgjedhjet: Do duhej të ishim të informuar

Çështja nëse ka nevojë për riformatim të Qeverisë së Kosovës dhe eventualisht për zgjedhje të reja, ka nxitur reagime tek partitë politike në Kosovë, të […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Evropa jep 30 milionë euro në vit për Specialen

Dhoma e Përfaqësuesve e Parlamentit holandez ka miratuar propozimin e Ministrisë së Jashtme, me të cilin lejon që Kosova të vendosë selinë e Gjykatës Speciale […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Muja: PDK ka përmbushur 60% -70% të premtimeve; VV po gabon shumë me këto metoda

Demarkacioni është një problem i krijuar nga Qeveria e kaluar, ka deklaruar Shaip Muja, anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës që vepron si deputet i […]

On 24 Tetor, 2016 With 0 Komente

Vetëvendosje shtrin bashkëpunimin politik në Maqedoni

Tv 21 shkruan se ish-lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, po zhvillojnë një takim privat me kreun e LR-PDSH-së, Zijadin […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...