Published On: 9 Gusht, 2016

Mustangu i ri me 800 kuajfuqi

Modeli i ri Shelby GT350 është cilësuar si njëri prej Mustangëve më të fuqishëm në treg të Fordit, por raportohet se Shelby i ri është në horizont.

Sipas revistës Autocar, Fordi është duke punuar në Hellcatin e ri, Shelby Mustangun, i cili pritet të ketë 800 kuajfuqi. Modeli i ri pritet të arrijë pas disa vitesh.

Ky mustang do të ketë motorin twin-turbocharged V8 dhe do të ketë dizajn më agresiv. Deri më tani asgjë nuk ka zyrtare, por modeli i ri do të jetë agresiv dhe do të jetë edhe më i fuqishëm se modelet e deritanishme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...