Published On: 13 Qershor, 2016

Mustafi lojtari i tretë më i mirë i Euro 2016 (Foto)

Shkodran Mustafi është futbollisti i tretë më mirë deri më tani në Euro 2016

Luka Modric, Toni Kroos dhe Shkodran Mustafi kanë hyrë në mesin e 10 futbollistëve më të mirë të Kampionatit Evropian deri me tani.

Shkodran Mustafi është futbollisti i tretë, pas paraqitjes së tij fantastike në ndeshjen e mbrëmshme kundër Ukrainës, ku shënoi golin e parë në fitoren 2:0.

“Qendërmbrojtësi pati një natë të jashtëzakonshme me një gol që i është shtuar paraqitjes së tij në mbrojtje. Shtatë ndërprerje dhe pesë duele në ajër të fituara, së bashku me portën e paprekur ndihmuan atë që të marr 68 pikë. Ai gjithashtu ishte shumë i mirë edhe në pasime, ku ka kompletuar 75 sosh”, shkruan në faqen zyrtare të UEFA’s. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...