Published On: 6 Gusht, 2016

Mustafi afër transferimit te gjiganti evropian (Foto)

Shkodran Mustafi ka shumë gjasa të transferohet në Milan gjatë kësaj vere

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi i ka ditët e numëruara te Valencia. Reprezentuesi gjerman ka gjasa të mëdha gjatë kësaj vere të transferohet te shtatë herë kampioni i Evropës, Milani.

Sipas Gazzetta dello Sport  me ardhjen e Grupit Fosun te Valencia kalimi i Mustafit te Rossonerët është shumë i mundshëm.

Grupit Fosun ka raporte të mira me menaxherin e njohur portugez, Jorge Mendes, i cili së bashku me grupin kinez, Guo Guangchang kanë shfaqur dëshirën që ta blejnë Milanin.

Me fjalë të tjera, Jorge Mendes mund të ketë një rol në transferimin e Mustafit në San Siro, përcjell Express.

Por, përveç Milanit, destinacioni i mundshëm për Mustafin mbeten edhe dy gjigantët nga Premierliga, Arsenali dhe Chelsea. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...