Published On: 17 Qershor, 2016

Mustafa: Votojeni ligjin për EULEX-in t’i shërbeni drejtësisë

Kryeministri Mustafa në seancën plenare ku po diskutohet për dy projektligjet e Qeverisë për EULEX’in i ka bërë thirrje deputetëve që t’i votojnë ligjet sepse kështu i bëjnë shërbim drejtësisë kosovare.

Kryeministri Mustafa në fjalën e tij ka thënë se Qeveria e Kosovës e ka vlerësuar se EULEX duhet të mbetët edhe më tutje në Kosovës  për të forcuar sistemin gjyqësorë, për të luftuar krimin e organizuar dhe korrupsionin.

“Në emër të Qeverisë e ftoj Kuvendin që të aprovojë këto dy ligje dhe me këtë po i kryejmë një shërbim drejtësisë kosovare”, ka thënë Mustafa./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...