Published On: 23 Prill, 2016

Mustafa vendos lule te varri i Ismet Rracit, i cili u vra 15 vjet më parë

Kryeministri i Republikës së Kosovës Isa Mustafa, gjatë ditës së sotme ka vizituar varrin e të ndjerit, Ismet Rraci, i cili ishte ish-kryetar i komunës së Klinës, raporton GazetaBlic.

Mustafa ka thënë se ka pasur emocione gjatë përkujtimit të Rracit, i cili u vra 15 vjet më parë.

“Pata emocione të veçanta sot gjatë vizitës te vendi ku prehet veprimtari, intelektuali dhe burri i madh i Klinës, kryetari i parë i zgjedhur me votën e qytetarëve të Klinës pas luftës çlirimtare, Ismet Rraci”, ka shkruar kryeminsitri në facebook.

 Pos kësaj, ai ka treguar se ka vizituar edhe familjen e të ndjerit.

“Vizituam edhe familjen e nderuar Rraci dhe biseduam për kontributin e jashtëzakonshëm që Ismeti dha për Klinën, për qytetarët e saj por edhe për tërë shtetin e Kosovës”, ka shtuar tutje Mustafa.

Tutje, i pari i LDK-së, ka thëksuar se Rraci ka lënë gjurmë të thella në historinë e vendit.

“Me jetën dhe veprën e tij, Ismet Rraci, la shenjë të veçantë në historinë më të re të Kosovës.
Lavdia dhe nderi i takon njerëzve të mirë e patriot si Ismeti”, ka përfunduar Isa Mustafa. /GazetaBlic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...