Published On: 5 Gusht, 2016

Mustafa tregon “Muskujt”, “Askujt nuk i lejohet terrori”, por tradhtia po

Kryeministri Isa Mustafa ka reaguar pas sulmit, që sipas spekulimit të mediave më të mëdha, ishte bërë me mortajë, por gjurmët e goditjes nuk lënë kurrfarë përshtypje të një sulmi të tillë, madje nuk dihet as kush e ka bërë apo për çfarë motivi, që nuk e përjashton as dorën e mafiozëve shtetëror.

Por, pavarësisht nga kjo duke vlerësuar kontekstin e zhvillimeve në vend, pushteti aludon se ishte një sulm terrorist, ani se nuk ishte cak asnjë njeri, dhe nuk kishte asnjë viktimë, ndërsa kur vriten shqiptarët në very nga serbët quhet me përdheli edhe nga ndërkombëtarët si “incident”, njësoj edhe kur serbët vrasin dhe terrorizojnë serbët lojal të shtetit të Kosovës.

Por, edhe më keq akoma, ky pushtet, Qeveri-Presidencë-Kuvend, janë dakorduar për tradhti kombëtare, dhe janë të gatshëm ti falin tokën Malit të Zi, pa luftë, pa konflikt, pas asnjë humbje, dhe këtë po e vlerësojnë si herioizëm dhe euroatlantizëm, duke e përdhosur edhe këtë, pasi nuk ka një shembull që institucionet euroatlantike i kanë njohur ndonjë vendi invadimin, madje as të Krimesë nga Rusia, e lëre më ti falë tokë n donjë vend I NATO-s një vendi tjetër, madje pavarësisht kontesteve qindravjeçare.

Fqinjët tanë janë ata që kanë konteste me shqiptarët, pasi që të gjithë kanë ndërtuar shtete në dëm të tokave shqiptare, duke i coçpëtuar si toka ‘turku’.

Ky mallkim perëndimor ndaj shqiptarëve duhetv të marrë fund. SHQIPTARI.EU

Ka reaguar Kryeministri Mustafa për sulmin e mbrëmshëm në Kuvendin e Kosvës.

“Sulmi mbi ndërtesën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, është atak ndaj pavarësisë sonë. Kuvendi është organi më i lartë legjislativ, simbol i rregullimit tonë shtetëror dhe demokratik. Askujt nuk i lejohet të terrorizojë institucionet e shtetit tonë.

Ftoj organet e rendit të punojnë në zbardhjen e këtij rasti shumë të dëmshëm dhe tepër të shëmtuar si dhe qytetarët ta japin ndihmesën e tyre. Kryerësit e kësaj vepre duhet të dalin para drejtësisë”, shkruan kryeministri Isa Mustafa.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...