Published On: 1 Shtator, 2016

Mustafa: Thirrja e VV-së për përmbysje nuk u përkrah – qytetarët do të lëvizin pa viza

Kryeministri Isa Mustafa tha se qytetarët sot tregun se duan shtet ligjor dhe jo dhunën, duke mos u përgjigjur ftesës së Lëvizjes Vetëvendosje që sipas tij ishte për përmbysje të shtetit.

Mustafa me anë të një postimi në facebook premtoi se qytetarët e Kosovës shumë shpejtë do të lëvizin pa viza, por nuk tregoi nëse kjo do të bëhet tash shpejt përkundër që nuk u votua në Kuvend për demarkacion, apo pasi të ratifikohet kjo marrëveshje.

Ky është shkrimi i Isa Mustafës në facebook: 

Të nderuar qytetarë,

Ju edhe sot dëshmuat dinjitetin tuaj dhe përkushtimin për shtetin. Thirrja dhe kërcënimet Lëvizjes Vetëvendosje për përmbysje të shtetit nuk gjeti përkrahjen tuaj.
U dëshmua qartë se qytetarët u besojnë institucioneve të kryejnë punën e shtetit dhe jo rrugës dhe dhunës.
Dëshiroj, po ashtu të falënderoj Policinë e Kosovës për punën e tyre në nivelin më të lartë për të mbrojtur rendin dhe qetësinë publike dhe institucionet e shtetit. Policia sot parandaloi përdorimin e mjeteve të rrezikshme në rrugë dhe në sallën e Kuvendit të Republikës së Kosovës.
Siguria është përgjegjësi e shtetit dhe të qytetarëve. Sot u vërtetua edhe një herë përkushtimi i përbashkët për vendin.
Qeveria do të vazhdojë me agjendën e saj evropiane dhe euroatlantike. Qytetarëve do t’ua mundësojmë të udhëtojnë pa viza. IM

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Thaqi / Gjakova thotë:

    He, he, he… ” Qytetarët do lëvizin pa vizaaaaaa “….!!! Po, po, por jo më largë se n`Prishtinë apo ndonjë qytet të Kosoves, se jashtë saj, ” pas de sitôt “…. Si su vie turpë, por, të paftyrët nuk bajnë dotë gajle, se, k`shtu ashtu s`ta kan fijen e ftyres, `jooooo…… Klm

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...