Published On: 18 Qershor, 2016

Mustafa s’ka guxim ta shkarkoj Aganin, Thaçi nuk ka koment

Ferid Agani vazhdon të ushtrojë detyrën e ministrit të Mjedisit dhe të Planifikimit Hapësinor, pavarësisht faktit që ka kërkuar nga kryeministri Isa Mustafa, që ta lirojë nga detyra.

Kjo, pasi që javën e fundit, Prokuroria e Shtetit, ka ngritur aktakuzë kundër Ferid Aganit për keqpërdorim të detyrës zyrtare për rastin “Stenta”, raporton KTV.

Kërkesës së ministrit Agani që ta lirojë nga detyra, ende nuk i është përgjigjur kreu i Qeverisë.

“Ajo që mund të thuhet që tani është se kryeministri Mustafa do ta ketë për bazë parimin e njohur tashmë, e cila është vendosur si normë dhe vlen për të gjithë e që ka të bëjë konkretisht me qeverisjen dhe raportin e qeveritarit me drejtësinë”, ka thënë këshilltari i kryeministrit Mustafa, Faton Avdullahu.

Ai ka shtuar se vendimi i Qeverisë për shkarkimin e ministrit Ferid Agani, do të merret në bashkëpunim me palët që përbëjnë qeverinë aktuale.

Ndërkaq, presidenti i vendit, Hashim Thaçi, nuk e ka thënë asnjë fjalë deri më tani për rastin e Aganit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...