Published On: 20 Gusht, 2016

Mustafa “s’i ka dëgjuar bisedat e shefave”

Kryeministri Isa Mustafa ka folur për herë të parë për përgjimet telefonike të njohura si “Dosja e Shefave”, raporton KTV.

Mustafa ka thënë se nëse autoritetet e drejtësisë kanë gjetur elemente të veprës penale në këto përgjime, atëherë do të marrin vendimin përfundimtar.

“Përgjimet nuk i kam përcjellë. Më tepër kur më ka ardhur rasti t’i lexoj. Kjo çështje daton nga vitet 2011-2012, kur janë bërë për destinime të caktuara të organeve të drejtësisë, dhe unë mendoj se të gjitha këto duhet të ishin dhe të mbeteshin çështje e drejtësisë”, ka thënë Mustafa për televizionin publik.

“Nuk jam dashamirës i përgjimeve, por mendoj se këto çështje duhet të vihen në korniza të drejtësisë dhe më pas drejtësia ta thotë fjalën”, është shprehur Mustafa.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...