Published On: 25 Shkurt, 2016

Mustafa sërish banalizon fjalorin. Ja çfarë thotë tash! (Foto)

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, vetëm një ditë para zgjedhjes së presidentit të vendit, ka ardhur i mllefosur, e veçmas ndaj atyre të cilët po mendojnë se LDK-ja do të shpërbëhet, raporton GazetaBlic.

Sipas tij, ata që po e kanë këtë hall, janë ata njerëz që as e vizituan ndonjëherë Rugovën, as për të gjallë e as për të vdekur. Mirëpo, siç ai është shprehur, ata ishin shërbyer me prapanicën e kalit dhe gjithmonë sipas fjalorit të Kryeminsitrit, ata mund t’i fryejnë natë e ditë kësaj prapanice.

Më poshtë e gjeni të plotë shënimin e tij në facebook:

Miq të nderuar,

Shumë nga bashkëpunëtorët e mi, po më thonë të heshti. Nganjëherë më thonë që është trashëgimi e LDK-së të durojmë. Por disa gjera nuk durohen. Kur e shoh se sa “të preokupuar” janë me fatin e LDK-së ata që kanë gëzuar pozitat më të larta në Kosovë e kurrë nuk kanë pranuar as ta vizitojnë varrin e Ibrahim Rugovës dhe t’ia bëjnë nderimet, bile për së vdekuri se për së gjalli jo se jo, ec e mos fol. Ata sot mërziten shumë se LDK do të tkurret ose do të shkapërderdhet. Bile ishin shërbyer edhe me prapanicën e kalit. Ata mund ti fryjnë kësaj prapanice natë e ditë. Të njëjtin fat mund ta kenë edhe ata që janë shitë të afërt me Rugovën për së gjalli të tij, e nuk kanë lënë të zezë pa bërë për interesa të tyre personale.
LDK nuk është e preokupuar sot për vetveten por për shtetin, për Kosovën.
LDK nuk do të lejojë që Kosova të mbetet pa institucione, ngase dikujt kjo i konvenon, nuk do të lejojë që të shkaktojë zgjedhje në të cilat do të ketë trazira dhe gjakderdhje, nuk do të lejojë që këtë shtet që e kemi ndërtuar me Rugovën e me miqtë tanë, të cilin e kanë pranuar 111 vende ta eksperimentojmë në Republikën e Tretë të majtistëve, të cilën s’do ta njihte askush.
Kjo do të jetë përgjigja e deputetëve dhe anëtarëve të LDK-së, atyre që mendojnë për Kosovën dhe e donë Kosovën, për njerëzit që i vlerësojnë 26 vjet të LDK-së si parti institucionale.
Nesër do të zhgënjehen vetëm ata që e presin rrënimin e shtetit të Kosovës për interesa të tyre meskine. IM

iiiii

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...