Published On: 27 Maj, 2016

Mustafa: Qëllimi i Qeverisë, rritja e numrit të punëtorëve

Kryeministri i vendit Isa Mustafa ka vizituar sot fabrikën e stiroporit “Daka Term” në Pozhoran të Vitisë.

Me këtë rast kreu i ekzekutivit tha se këto vizita po i bën me qëllim që të shoh nga afër të arriturat e bizneseve dhe prodhimeve vendore krahas lehtësirave që i bën Qeveria.

Ekzekutivit, sipas Mustafës edhe më tutje vazhdon të ketë qëllim, rritjen e numrit të punëtorëve dhe përmirësimin e gjendjes ekonomike në vend.

Nga ana e tij, Artan Ostërgllava menaxher në këtë fabrikë falënderoi kryeministrin për lehtësirat që iu kanë bërë bizneseve të tilla sa i përket heqjes së TVSH-së për blerjen e lëndës së parë, njofton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...