Published On: 21 Shtator, 2016

Mustafa: Përjetësisht falënderues SHBA-ve dhe presidentit Obama

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë vizitës ë SHBA, u prit nga Presidenti Obama dhe Zonja e Parë Michelle Obama, të cilët i falënderoi përzemërsisht për përkrahjen që SHBA-të po japin në vazhdimësi për Kosovën.

Takimi me Presidentin Obama u bë pas pritjes e organizuar nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, për liderët botërorë që ndodhen në New York, me rastin e zhvillimit të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Pas kësaj pritjeje, kryeministri Mustafa ka bërë një postim në facebook, përmes të cilit ja falënderuar SHBA-të dhe Presidentin Obama.

 “Përjetësisht falënderues ndaj Shteteve të Bashkuara Amerikës dhe Presidentit Barack Obama për përkrahjen e pakursyer për Republikën e Kosovës.
Faleminderit President Obama dhe Zonja e Parë Michelle Obama për pritjen!”, ka shkruar Mustafa. /Telegrafi/

mustafa obama

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...