Published On: 7 Tetor, 2016

Mustafa: Pasuria e “Trepçës” është dhe do të mbetet pronë e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa në seancën e sotme tha se Projektligji për “Trepçën” është një ligj i rëndësisë së veçantë për Kosovën

“Me këtë Projektligj synojmë që të hapim një të ardhme për “Trepçën”, e cila do të ndihmojë në zhvillimin ekonomik në Kosovë”, ka thënë Mustafa, transmeton Gazeta Express.

Ai gjithashtu ka potencuar se ky ligj përcakton qartë se resurset minerale të Kosovës, janë prona dhe do të mbeten prona të Kosovës.

“Trepça sipas këtij Projektligji do të organizohet si shoqëri aksionare”, ka thënë kryeministri.

Ai gjithashtu kërkon përkrahje nga deputetët për këtë Projektligj./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...