Published On: 15 Mars, 2016

Mustafa opozitës: Ejani në Kuvend

Qeveria e Kosovës i ka bërë ftesë opozitës që të kthehet në Kuvend në mënyrë që të dialogojnë për të gjitha problemet.

Këtë e ka thënë Isa Mustafa në mbledhjne e sotme të Qeverisë ku ai gjithashtu ka kërkuar nga opozita që të heqë dorë nga dhuna dhe diskursi i dhunës si dhe sulmit ndaj objekteve qeveritare dhe Policisë.

Në këtë mbledhje është thënë se Qeveria është e vendosur që të vazhdojë zbatimin e programit të saj të në të gjitha fushat.

Kërkesës së vazhdueshme të opozitës për largim të qeverisë dhe, rrjedhimisht, zgjedhje të parakohshme në Kosovë, kryeministri i vendit Isa Mustafa, i është përgjigjur me vendosmëri të shprehur që ta vazhdojë punën deri në kohën kur përfundon mandati i ekzekutivit, në qershor të vitit 2018.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...