Published On: 14 Shkurt, 2016

Mustafa: Opozitë! ku po i merrni paratë për aktivitete kundër shtetit

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka shkruar në llogarinë e tij në “Facebook” pranë festimit të Pavarësisë së Kosovës, duke mos u kursyer edhe nga kritikat dhe zbulimi i disa të pathënave deri tash për bllokun VLAN.

Ai ka thënë se AAK-ja, Nisma e në veçanti Vetëvendosja e kanë bindur se shteti nuk mund të drejtohet me mendësi të atillë, edhe përkundër dëshirës për ndryshime. Më tej ai sqaron edhe bashkimin me PDK-në, transmeton Koha.net.

“Edhe unë isha me AAK-në, Nismën dhe VV, nga qershori deri në nëntor të vitit 2014, por sjellja e tyre, sidomos e VV, më bindi se shteti nuk mund të drejtohet me mendësi të tillë, edhe përkundër dëshirës për ndryshime. Me PDK-në u morëm vesh që bashkërisht të qeverisim Kosovën, me zotim se do ta rikthejmë dhe forcojmë shtetin ligjor, të vazhdojmë të ndërtojmë ekonomi të tregut, të kultivojmë partneritetin ndërkombëtar, të trajtojmë mirë dhe të integrojmë popullatën jo shumicë”, ka shkruar Mustafa duke shtuar se fabrikantët e diskursit anarkist këtë e quajnë tradhti, ndër ta dhe ata që i agon dita duke pirë raki dhe kur iu trashet gjuha krahasohen me Ajnshtajnin.

Ai thotë me tej se nuk e sheh arsyen logjike që krerët e AAK-së dhe Nismës, që janë luftëtarë dhe komandantë të UÇK-së, i janë bashkangjitur VV-së në veprimet e tyre si peng.

Postimin e plotë mund ta lexoni më poshtë:

Të dashur miq,

Janë 16 vite nga ndërhyrja e NATO-s dhe tetë vite nga shpallja e pavarësisë. Për jetën e një të riu janë shumë vite, ndërkaq për historinë janë vite të hapave të parë të ndërtimit të mekanizmave shtetëror, të tranzicionit demokratik dhe ekonomik, të njohjeve nga vendet e tjera. Mund të lavdërohemi se kemi bërë shumë, e kur mbushemi me nihilizëm shohim vetëm keq. Por, mendoj se askujt, nga populli i këtij vendi, nuk ia zë goja të thotë se shteti ynë dhe pavarësia nuk ia vlen, se ajo nuk ekziston. Përjashtuar ata që akoma ëndërrojnë se Kosova duhet të jetë Serbi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...