Published On: 27 Maj, 2016

Mustafa: Nesër diskutojmë për sfidat e LDK-së në qeverisje

Kryeministri i Kosovës, njëherësh kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Isa Mustafa, ka pohuar se në Kuvendin e Punës së LDK-së, i cili do të mbahet nesër, do të diskutohet për sfidat lidhur me përgjegjësinë që ka marrë LDK-ja për të qeverisur dhe rrugën që duhet ndjekur për realizimin e premtimeve të dhëna.

“Presim të diskutojmë lidhur me sfidat të cilat ne i kemi lidhur me përgjegjësinë që ne e kemi marrë me qeverisjen e vendit. Lidhur me bashkërenditjen e qeverisjes me partnerë të tjerë të koalicionit dhe lidhur me harmonizimin e mëtutjeshëm të programit qeverisës me programin politik. Sepse gjithmonë kemi nevojë të diskutojmë bashkë, të bashkëbisedojmë t’i këmbejmë mendimet dhe të bindemi se cila është rruga më e mirë që ne ti realizojmë premtimet tona që u kemi dhënë qytetarëve”, ka thënë Mustafa, transmeton KP.

Këtë deklaratë kryeministri e bëri gjatë një vizite në Komunën e Vitisë, ku u prit nga kryetari i kësaj komune, Sokol Haliti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...