Published On: 4 Prill, 2016

Mustafa: Nëse Serbia kërkon certifikatat ADR do të kërkojmë edhe ne

Kreu i ekzekutivit të Kosovës, Isa Mustafa, ka folur për mundësinë që në Bruksel të diskutohet për çështjen e reciprocitetit në mes të Kosovës dhe Serbisë, lidhur me problemin e certifikatave të ADR-së për transportuesit e materialeve të rrezikshme.

Mustafa është shprehur i se kjo çështje do të gjejë zgjidhjen e duhur, përcjell koha.net.

“Ne kërkojmë që të dy palët të sillen në mënyrë të njëjtë. Në qoftë se Serbia kërkon certifikata nga Kosova edhe ne do t’i kërkojmë të tyre. Dhe mendoj se kjo do të arrihet, sepse është vullneti i Brukselit që të ndihmojë në mënyrë që të pranohen certifikatat dhe pastaj të lirohet qarkullimi i mallrave në të dy anët”, bëri të ditur kryeministri Mustafa.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...