Published On: 17 Janar, 2016

Mustafa: Ne nuk vjedhim!

Mustafa: S’jemi në pushtet për të vjedhur, s’japim dorëheqje

Kryeministri i Kosovës dhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në një takim sot me përkrahësit e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Vushtrri ka thënë se nuk kanë ardhur në pushtet për të vjedhur, por të zhvilluar vendin, duke theksuar se nuk e ka ndërmend që të jap dorëheqje.
“Nuk është qëllimi ynë që të djegim institucionet e Kosovës. Nuk mund të jenë dy marrëveshje arsyeja për të ushtruar dhunë ndaj institucioneve. Ne nuk kemi ardhur në pushtet për të vjedhur, por, për të zhvilluar vendin, dhe nuk e kemi ndërmend që të japim dorëheqje”, është shprehur Mustafa.

Një fjalë rasti mbajti edhe kryetari i LDK-së në Vushtrri, Hysni Gërguri, i cili udhëheq Degën e parë të LDK-së në Kosovë e formuar në vitin 1990. Ai ka thënë se është hera e parë në këtë qytet po ofrohen zyrtarë të PDK-së që të anëtarësohen në LDK.

“Është hera e parë që po na ofrohen zyrtarë të PDK-së që të anëtarësohen tek ne”, është shprehur Gërguri.

Ndërsa Ismet Beqiri ka thënë se “LDK e Vushtrrisë është një degë e fuqishme e partisë”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...