Published On: 28 Maj, 2016

Mustafa në kuvend me ‘zbulim epokal’, kufiri me Malin e Zi është caktu në Vjenë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, tha se Demarkacioni me Malin e Zi është kundërshtuar në veçanti nga AAK-ja, por komisioni qeveritar qëndron pranë fakteve se vija kufitare është aty ku është nënshkruar në marrëveshjen e Vjenës.

Mustafa në Kuvendin e Punës së LDK-së, theksoi se Kosova është ballafaquar me përdorin të dhunës në institucinet publike dhe private.

Ai u ndal edhe te reformimi i Qeverisë, duke thënë se do të bëhet në përputhje me përformancën.

“Nuk kemi pasur ndonjë rast të korrupsionit. Kërkoj që në të ardhmen, interesat e LDK të vendosen dhe t’i keni para ambicieve personale”, tha ai, transmeton KosovaPress.

Por, ky ‘zbulim’ pse u mbajt fshehtë nga Mustafa deri tani. Kjo është gënjeshtër për qiell, pasi nuk ekziston asnjë dokument në Vjen, që e bën kufirin ku e vendosi Komisioni qeveritar.

unnamed (8)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...