Published On: 2 Maj, 2016

Mustafa në Budapest për të kërkuar përkrahje

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Budapest, ku do takojë kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban, nga i cili do të kërkoj përkrahjen e Hungarisë në proceset eurointegruese.

Vizitën e vet në Hungari, Mustafa e ka bërë publike përmes Facebook, ku ka vlerësuar se ky do të jetë një vit i veçantë evropian dhe euroatlantik për Kosovën.

“Më 2 maj, në Budapest, do takoj Kryeministrin e Hungarisë, z. Viktor Orbán, me të cilin do të bisedojmë për shumë çështje të marrëdhënieve bilaterale, sidomos atyre ekonomike, por edhe për përkrahjen e Hungarisë në proceset eurointegruese. Java që po e lëmë pas, ishte me shumë ngjarje dhe aktivitete të rëndësishme”, shkruan Mustafa.

Në Hungari kryeministri Mustafa do të qëndrojë edhe të marten, pasi do mbahet Kongresi I UEFA-s, ku do merret vendimi për pranimin apo jot ë Kosovës në këtë institucion.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...