Published On: 16 Mars, 2016

Mustafa: Mosvotimi i anëtarëve të OSHP-së, nuk paraqet problem për vizat

Gjatë seancës të së martës, Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur që ta miratojë rekomandimin për emërimin e anëtarëve të Organit Shqyrtues të Prokurimit.

Mirëpo një gjë e tillë nuk e pengon procesin e liberalizimit të vizave, ka thënë kryeministri Isa Mustafa, duke ritheksuar se Kosova tashmë i ka përmbushur të gjitha kërkesat e Bashkimit Europian për liberalizim, njofton Klan Kosova.

Kompletimi i OSHP-së është edhe një ndër tetë rekomandimet e Komisionit Evropian lidhur me liberalizimin e vizave.

OSHP kishte mbetur pa anëtarë, prejse kryetari Hysni Hoxha dhe anëtari Bajram Zogiani janë akuzuar për vepra penale. Ky i fundit është, i cili është i dyshuar për trafikim me qenie njerëzore, është shkarkuar në seancën e kaluar të Kuvendit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...