Published On: 15 Maj, 2016

Mustafa: Kemi rrijten më të madhe ekonomike në rajon

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, pohoi se Qeveria e koalicionit PDK-LDK-Lista Srpska, e udhëhequr nga ai është duke korrur suksese të mëdha. Madje e ka vlerësuar si Qeveri të vendimeve të mëdha.
“Bëmë reforma në ekonomi, kemi rritjen më të madhe ekonomike në rajon, rritëm pagat, pensionet, rritëm asistencën sociale, finalizuam MSA-në, morëm rekomandimi për liberalizimin e vizave, Kosova u pranua në UEFA dhe FIFA, rritëm përkrahjen për komunat…”, ka shkruar Mustafa në Facebook para një ore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...