Published On: 13 Maj, 2016

Mustafa i drejtohet FFK-së: Na keni zbardhur ftyrën

Festës së zyrtarëve të Federatës së Futbollit të Kosovës iu ka bashkuar edhe kryeministri Isa Mustafa.

Ai pas pranimit në FIFA ka shkuar për t’ua uruar drejtpërdrejt këtë të arritur udhëheqësve të futbollit, megjithëse tha se i vjen keq që kryetari Fadil Vokrri nuk është këtu për të festuar së bashku.

“Më vjen keq që këtu me neve nuk është Fadil Vokrri, por ai ka bërë një punë të shkëlqyer në Brazil. Ju keni punuar shumë, ia keni zbardhur fytyrën Ne do të reflektojmë vlerat tona në arenën ndërkombëtare. Si qeveri do të punojmë dhe do të jemi përkrah jush në çdo moment”, ka thënë kryeministrit Mustafa.

Më herët në Mexico City Kosova është bërë anëtare e 212 e FIFA-s. ky vendim I hap rrugë reprezentues së shtetit që të marrë pjesë në botërorin Rusi 2018.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...