Published On: 6 Mars, 2016

Mustafa: Familja Jashari, pjesë e veçantë e historisë tonë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa me kabinetin e Qeverisë kanë bënë homazhe në Prekaz, ku tha se po kujtojnë veprën e familjes Jashari dhe trimave tjerë, të cilët do të jenë pjesë e veçantë e historisë.

Mustafa pas homazheve tha se po i bëjnë nderime familjes Jashari dhe gjithë atyre që ranë për lirinë e Kosovës.

“Po kujtohen veprimet ushtarake të serbëve që bënë ndaj popullit shqiptar dhe po kujtojnë edhe sakrificën dhe veprën e familjes Jashari dhe trimave të cilët do të jenë pjesë e veçantë e historisë, e cila do të përshkruaj viktimizimin dhe sakrificën e shqiptarëve”, tha Mustafa.

dryshe nga të tjerët që sot vizituan edhe familjen e Jasharëve, kryeministri Mustafa nuk shkoi në vizitë por ai vizitoi Muzeun.

img-0938

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...