Published On: 30 Janar, 2016

Mustafa: Fadil Ferati, shembull i përkushtimit për Kosovën

  • Sot me rastin e gjashtë vjetorit të vdekjes së ish-kryetarit të Komunës së Istogut, njëherësh edhe nënkryetarit të kryesisë qendrore dhe kryetar i degës së LDK-së për Istog Fadil Ferati, janë bëre homazhe te varri i të ndjerit në Gurakoc.

Me këtë rast, pjesë e homazheve ishin kryeministri i Republikës së Kosovës, njëherësh kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Musatafa me bashkëpunëtor, kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova i shoqëruar nga stafi komunal, struktura të larta të Lidhjes Demokratike të Kosovës, si dhe qytetarë tjerë, transmeton Kosova Press.

Kryeministri Mustafa vlerësoi lartë punën dhe kontributin e dhënë nga Fadil Feratit si kryetar komune por edhe si njëri ndër veprimtarët më të shquar të LDK-së.

“Jemi këtu me kryetarin e komunës së Istogut, nënkryetarin e LDK- së, anëtarët e kryesisë, qytetarët e Istogut të nderojmë figurën e Fadil Feratit një njeri i cili ishte gjatë kryetar i kësaj komune, një veprimtar i pashoqë që ishte shembull i sjelljes dhe komunikimit por edhe përkushtimit të zhvillimit të kësaj komune dhe zhvillimit të Kosovës “, tha ndër të tjera Mustafa.

Ndërkaq, kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova duke i falënderuar të gjithë për pjesëmarrjen e tyre në homazhe çmojë lartë punën dhe veprimtarinë e Fadil Feratit .

“Sot jemi me rastin e gjashtë vjetorin të vdekjes së Fadil Feratit të shprehim dhimbjen tonë por edhe kujtimin për punën dhe veprën e tij jo vetëm për komunën e Istogut por edhe për krejt LDK së bashku me miqtë, shokët e tij dhe qytetarët e Istogut të ju shprehim mirënjohje por edhe ngushëllime familjes së Fadil Feratit . Vlerësoj ardhjen e Kryeministrit sot këtu se gjithmonë vjen në këtë ditë të shpreh vullnetin dhe përkrahjen e tij por edhe ngushëllime familjes “ u shpreh ndër të tjera Rugova .

Me rastin e gjashtë vjetorit të vdekjes se Fadil Ferati pjesë e homazheve ishin edhe qytetar të shumtë të cilët vlerësuan lartë kontributin dhe veprimtarinë e Fadil Feratit./KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...