Published On: 12 Qershor, 2016

Mustafa e Thaçi ngushëllojnë popullin amerikan

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka ngushëlluar popullin amerikan për tragjedinë e Orlandos ku nga një person i armatosur u vranë 50 persona, ndërsa 53 të tjerë mbetën të lënduar, njofton Klan Kosova.

“Populli i Kosovës ndanë dhimbjen me viktimat e Orlandos. Ngushëllime familjarëve, popullit amerikan dhe organeve shtetëore. Së bashku do ta mposhtim terrorin”, ka shkruar Mustafa në llogarinë e tij në Twitter.

Pos Mustafës, sulmet në Orlando të Floridës i ka dënuar edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

“Dënojë fuqishëm këtë akt monstruoz të dhunës në Orlando të Floridës. Zemrat dhe mendjet tona janë më viktimat dhe familjet amerikane. Kosova qëndron me SHBA-të dhe popullin e saj”, ka shkruar Presidenti Thaçi në Twitter.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...