Published On: 13 Maj, 2016

Mustafa: Duhet ta ratifikojmë marrëveshjen për demarkacionin

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka deklaruar se luftimi i korrupsionit dhe ratifikimi i marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, janë dy kushtet që duhet përmbushur para se të lëvizim pa viza. Për demarkacionin, tha se ratifikimi i marrëveshjes duhet të ndodh.

Mustafa në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, përgëzoi qeverinë për rekomandimin për liberalizimin e vizave dhe ministritë që kanë punuar në këtë fushë.

“Dëshiroj të shpreh falënderime për Kuvendin sepse i kemi përshpejtuar disa procese për të plotësuar kriteret, është hap i rëndësishëm, vendim historik nga Komisioni Evropian. Janë dhënë edhe dy kushte të cilat ne duhet t’i plotësojmë, ratifikimi i marrëveshjes me Malin e Zi, si çështje nuk duhet relativizohet, duhet ratifikimi të ndodh.

 Mbetet një çështje që ne duhet ta adresojmë. Kjo nuk mund të mbetet çështje individuale apo një partie politike, si i tillë duhet të ndodh. Çështje tjera si lufta kundër korrupsionit, Qeveria ka treguar përkushtimin e vet dhe jam i bindur se edhe në këtë aspekt do të tregohemi të suksesshëm dhe përfundimisht ta marrim votën për lëvizje të lirë”, tha ai.
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Me i hipe dihet ku te qon Miza
  Dallim ska te miza e isa
  Thrret me ba tram per viza
  Ti bajme vzat tram me toke
  Perparue kemi bre shoke
  Krejt pa pare shkojme neurope
  Pak teleshe ne lufte me krimin
  E preke isen bashk me hashimin
  E kesai pune ia gjajm ilaqin
  Shik kuvendi e kem kryetarin
  Pak drejtesise ia qesim barin
  Pak ryshfet e pak miqesija
  Keshtu nkosove punon drejtesija
  Qoni gishtat ju deputet
  Tramit tone epni kyvet
  Une e hasha jem hyqymet
  Hani bari ju milet !
  Ju milet veq hani bari
  keshtu po thot ky ise tugjari
  Me i dhane hak per pune zarari !
  Po i ngule kamet si nlloq magari
  Tybe npast pike gjak shqipetari
  Kah na duelen keta melez
  a jan shki a malazez
  Gogla shesin mshele ne nthes !
  Thone jane arra keshtu e kan ves!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...