Published On: 28 Janar, 2016

Mustafa dhe Vuçiq nuk pajtohen për Asociacionin (VIDEO)

Pa asgjë konkrete e me deklarata kundërthënëse të palëve përfundoi të mërkurën natën vonë në Bruksel, rundi më i ri i dialogut Kosovë-Serbi.

Gjithçka nisi kur ndërmjetësuesja Federika Mogerini priti në takime të ndara së pari kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa e së dyti kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq, njofton Klan Kosova.

Më pas ishte edhe takimi trepalësh ku kryeqeveritari kosovar prapë tregoi aftësitë e tij në gjuhën serbe.

Por as edhe kjo afri nuk i kontribuoi situatës, dhe pas 3 e gjysmë bisede, nuk u arrit gjuhë e përbashkët.

Mustafa, tha se Prishtina zyrtare, mbetet në opsionin që Asociacioni i komunave me shumicë serbe të themelohet vetëm në bazë të aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese./Klan Kosova/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Gazetavip.com thotë:

    Asociacioni themelohet se shpejti, kusht i BE per Kosoven

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...