Published On: 20 Mars, 2016

Mustafa dhe kabineti i tij mbetën pa koment rreth kërcenimit të gazetarit

  • Askush nga Kabineti i Isa Mustafës nuk ka folur për telefonatën që Kryeministri i ka bërë gazetarit Vehbi Kajtazi.

S’ka reaguar as Kryeministri në Facebook qysh bëri sot pas publikimit të lajmit se vëllai i tij ishte në mesin e atyrë që kërkuan azil në Gjermani.

Lajmi për telefonatën kërcënuese është publikuar para më shumë se dy orëve, por askush prej Qeverisë dhe as LDK’së s’ka folur për këtë skandal.

Kryeministri, sipas gazetarit Kajtazi, e ka thirrë në telefon, duke i thënë qen birë qeni, dhe duke i thënë se do ta paguash shtrenjtë tekstin që e kishte publikuar për vëllain e tij, Ragipin.

Isa Mustafa, prej se ka marrë pozitën e Kryeministrit ka pasur komunikim jonormal me mediat dhe publikun.

Fillimisht, ishte përfshirë në fyerje e akuza me Rexhep Qosjen për të vazhduar me AAK, VV dhe së fundi edhe me disa gra, për të cilat tha se kishin kullotë fonde./Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...