Published On: 13 Maj, 2016

Mustafa dëshiron të jep fund Demarkacionit sa më parë

Sa më afër protestës opozitare kundër demarkacionit, aq më shumë Isa Mustafa përsërit se marrëveshja e demarkacionit duhet të ratifikohet.

Çështja e vijës kufitare, sikurse lufta kundër korrupsionit, është kusht i BE-së dhe përkushtim i qeverisë, ka thënë Mustafa, raporton KTV.

Në mbledhjen e rregullt të Qeverisë, kreu i ekzekutivit ka thënë se edhe procesi i numërimit të veteranëve është çështje që duhet të përmbyllet sa më shpejt.

Kryeministri kosovar ka bërë të ditur se ekzekutivi ka ndarë 15 mijë e 884 euro për zyrën e Presidentit të vendit, për pagesën e anëtareve të Komisionit ad hoc të ekspertëve ndërkombëtarë për vlerësimin e Demarkacionit me Malin e Zi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...