Published On: 13 Gusht, 2016

Mustafa: Ata që thirren në rugovizëm, të kenë besim në SHBA-të

Në vigjilje të vizitës të Zëvendëspresidentit të SHBA-së,Joe Bajden, kryeminsitri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se kjo është një ngjarje e madhe dhe e veçantë për Kosovën.

“Vizita e Zëvendëspresidentit Bajden është konfirmim i përkushtimit tonë të përbashkët që marrëdhëniet me fqinjët, politikat gjeostrategjike dhe integrimet euroatlantike ti ndërtojmë në partneritet të plotë me SHBA-të”, ka thënë Mustafa, përmes një postimi në Facebook, transmeton Telegrafi.

Mustafa ka thënë gjithashtu se “ata që thirren në rugovizëm duhet të kenë besim në SHBA-të”

Postimi i plotë i Mustafës:

“Po bëjmë përgatitjet intesive për pritjen e mikut të madh të Kosovës, Zëvendëspresidentit të SHBA-së, Joe Bajden.

Vizita e njeriut të dytë të demokracisë botërore është një ngjarje e madhe dhe e veçantë për Kosovën.

Themel i rugovizmit, pra i strategjisë politike të Presidentit Historik të Kosovës, Ibrahim Rugova ishte miqësia e përhershme me SHBA-të.

Aleanca Veriatlantike e udhëhequr nga SHBA e shpëtoi Kosovën nga ekzodi, shfarosja dhe zhbërja.
SHBA ishte aleati ynë kryesor në shpalljen e pavarësisë dhe në ndërtimin e institucioneve demokratike.

Ekspertiza politike dhe mbështetja e SHBA-së kanë qenë dhe janë jetike për Kosovën.

Ata që thirren në rugovizëm duhet të kenë besim në SHBA-të, sepse ky besim dhe kjo miqësi janë gurthemel, jo vetëm i misionit dhe vizionit të politikave tona shtetërore por kosideroj se edhe, i fatit të vendit tonë.

Vizita e Zëvendëspresidentit Bajden është konfirmim i përkushtimit tonë të përbashkët që marrëdhëniet me fqinjët, politikat gjeostrategjike dhe integrimet euroatlantike ti ndërtojmë në partneritet të plotë me SHBA-të” (sic), ka shkruar Mustafa.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Mal uka thotë:

  Secili shqipetar qe ne qenjen e tij ka pak karakter njeriu
  qe ka pak gjak e nere shqipetari , Qe flet ashtu si mendon
  dhe nuk shitet e blehet per karrige e mas karroge !
  Sa her ta shof ftyren e demagogut, akademutit Isa Mustafa
  I vjen per te vjelle e mallku , per te sha e shemtu ftyren
  idijote rrenacake , hajdute , pisllake Te Isa Mut .. .Afes
  Na po te njofim ma Isa Bushtraku Nuk na duhen as miqet
  tu e as Ti , Nuk na duhet rrena e jote ! Po te kujtoj
  Debil akademut hajdut Se I ndjeri Rugova Kurr nuk ka rrejte
  Kurr nuk ka rene ne nivelin tuaj Kurr nuk ka mashtrue kan
  Kurr dhe kurr nuk eshte bere vegel e askujte Siq ben tidilingji!
  Andaj Ti me kryesine e halabaket rreth teje Mos e njollosni
  Ibrahim Rugoven ! Ju jeni pevaqica serbijulka Ju jeni turqeli
  tatli kuli ! Ju jeni hiqi i hiqit kombetar Veq pa juve kosova
  do kthehet mare ! Turpi kofte me ju e trashigmtaret e juaj!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)
  • Nese dikush eshe kunder punes dhe veprave te Rugoves atehere je Ti dhe klika jote korruptive anti popullore anteishqiptare antikombetare,tradhetare antishteterore e cka jo tjeter. Nuk shitet atedheu mer karrige he cofshi ne to.Turp.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...