Published On: 26 Shkurt, 2016

Mustafa ende nuk po i bind dot deputetët e LDK-së ta votojnë Thaçin President

 

Isa Mustafa si duket është duke dështuar që ti bind deputetët e LDK-së që ta votojnë Hashim Thaçin president, ka kaluar gjysmë ore nga koha kur është dashur të fillojë séance, dhe ata ende nuk po hyjnë në seancë, por vazhdojnë të debatojnë.

Pas Adem Salihajt dhe Vjosa Osmanit, edhe deputeti Hatim Baxhaku e Shpejtim Bulliqi të LDK-së kanë deklaruar se nuk do të marrin pjesë në seancë dhe se do të refuzojnë votimin e Thaçit president.

Shpejtim Bulliqi deputet i LDK, kundërshtuesi kryesor shkencor i demarkacionit i thotë jo Hashim Thaçit që të zgjidhet president. “Jo nuk shkoj në seancë”, konfirmoi për shqiptari.eu se nuk do të merrë pjesë në seancë.

Në ndërkohë edhe deputeti pa grup parlamentar, Shaip Muja, ka thënë se nuk do të marrë pjesë në seancë për zgjedhjen e Thaçit.

Në ndërkohë, është rritur numri I protestuesve që kundërshtojnë zgjedhjen e Thaçit president. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...