Published On: 5 Tetor, 2016

Musmurati: Kur të doni shkojmë në zgjedhje!

Asnji parti politike nuk e marrim si konkurent serioz.

Basri Musmurati, Sekretar i Pergjitshem i PDK’s ka thane se Demarkacioni duhet me kalue ngase keshtu edhe ecet perpara me proceset integrues ne vend.

Ai ka theksue se PDK per kete cashtje ka nji mendim homogjen dhe ka nji vendim te kryesise per me votue unanimisht kete marreveshje per demarkacionin me Malin e Zi.

Derisa per koalicionin me LDK’n ai tha se asht stabil dhe nuk kane ndonji mosmarreveshje per cashtje programore.

Sekretari i PDK’s ka thane se njiher per njiher vendi nuk ka nevoje per zgjedhje te jashtezakonshme ngase koalicioni asht stabil, por edhe se per cashtje te caktueme edhe i ka votat per miratimin e ligjeve ne Kuvend.

Por ai ka thane se nese ndodhin, keto zgjedhje atehere PDK asht e gatshme edhe per zgjedhje ngase ky subjekt politik ka nji strukture jashtezakonisht mire te organizueme dhe nuk ka ndonji vend qe s’ka nendege e seksion te PDK’s.

Sekretari i PDK’s keto komente i bani ne emisionin Rrokum Roll ne Televizionin Rrokum.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...