Published On: 3 Mars, 2016

Musliu: Nëse nuk përzihet politika në UP, unë do të jem rektor (Foto)

  • Kandidati për rektor në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” Isuf Musliu tha për Gazetën Express, se nëse nuk përzihet politika në këto zgjedhje ai do të jetë në krye të UP`së.

“Nëse ka rregull, ligj, drejtësi dhe politika nëse nuk përzihet unë do të jem në krye të UP, pa asnjë dyshim sepse jam shumë i përgatitur”- tha Isuf Musliu, për Gazetën Express.

Isuf Musliu njëri nga pesë kandidatët që synon të marrë postin e rektorit të UP`së, thotë se kësaj gare i ka hyrë më qëllim që institucionin më të lartë të arsimimit në vend, ta nxjerrë nga politika.

“Premtojë se do ta largojë politikën nga UP`ja, do ta ngriti cilësinë, do ta stabilizojë këtë institucion e shumë gjëra të tjera të cilat janë për të mirën e UP`së” shtoi kandidati për rektor, Isuf Musliu.

Ndërkaq, kandidati tjetër për rektor Lul Raka është eliminuar për shkak se komisioni për verifikimin e dokumentacionit në krye Suzana Manxhukën dhe anëtarë, Tahir Arbneshi, Musa Selimi, Enver Hamiti dhe Fitim Rama.

Përveç Isuf Musliut, kandidatët e tjerë për këtë post janë Sali Bashota, Naser Sahiti e Anton Berishaj.

Sipas planit dinamik, rektori do të zgjedhet të premten, më 4 mars, ndërsa mandati i tij do të fillojë më 15 mars dhe do të përfundojë më 30 shtator 2020.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...