Published On: 1 Shkurt, 2016

Musa Xhaferri: Oponentët tanë “kanë fobi” prej BDI-së

Zëvendës kryetari i Qeverisë së RM-së, Musa Xhaferri u shpreh sot se Kërcova është bastion i BDI-së dhe kështu do të jetë edhe në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, njofton agjencia e lajmeve INA.


“Unë e di se oponentët tanë kanë frikë se duhet të maten me BDI në këto zgjedhje, sepse këto zgjedhje mbahen në situatë krize, të mjegullt, me shumë ofendime, me një dozë të helmimit të tepërt të atmosferës, për qëllime të ndryshme. Janë të njëjtit njerëz që 20 vite i bëjnë këto gjëra, të ‘pakënaqurit’ që kanë gjithmonë qëllim të bëjnë keq, dhe të njëjtit edhe njëherë do zhgënjehen keq. Oponentët thonë se nuk mund të marrin vota këtu, në Kërcovë. Është  normal se nuk munden, sepse Kërcova është bastion i BDI-së, ndërsa ne nuk u kemi faj atyre. Ata për të fituar duhet të punojnë më shumë, të mos fyejnë dhe ofendojnë sepse ne kur nuk kemi ofenduar askënd, dhe qytetaret nuk i votojnë ata që fyejnë dhe manipulojnë”, tha Xhaferri para anëtarëve partiak në shtabin komunal të Kërcovës. (INA)

foto kercove 3

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...