Published On: 31 Mars, 2016

Musa Xhaferi do të dorëhiqet pas publikimit të seks skandalit!

Zv. kryeministri Musa Xhaferi pritet që gjatë ditëve në vazhdim të dorëhiqet nga posti i zv.kryeministrit të Republikës së Maqedonisë pas skandalit të publikimit të bisedës në telefon me deputeten e BDI-së, Ermira Mehmeti, mëson portali Albeu nga burime brenda BDI-së.

Sipas këtij portali theksohet se largimi i Musa Xhaferit është gati i sigurtë dhe se kjo temë tashë po flitet hapur brenda partisë.

Në fakt, ka vite që elektorati i kësaj partie por edhe figura të njohura brenda BDI-së janë të pakënaqur me Xhaferin, ndërsa duket se skandali i fundit ka mbushur kupën dhe do të jetë “vdekjeprurëse” për karrierën politike të 58-vjeçarit nga Kërçova.

Burimet e njëjta theksojnë gjithashtu se kjo edhe ka qenë tema kryesore e mbledhjes së sotme të kryesisë së BDI-së, ku nuk është marrë ndonjë vendim konkret. /albeu.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...