Published On: 14 Shkurt, 2016

Muriqi nuk ndalet së shënuari (Video)

  • Vedat Muriqi ka ndihmuar sot ekipin e tij Girespunspor të kthehet te fitorja në Ligën 2 në Turqi, duke mposhtur 3-1 në shtëpi Gëztepen.

Pas dy muajsh pa fitore, që e larguan nga kreu, Giresusori më në fund është kthyer te suksesi dhe nuk mund të mos merrte pjesë në festë edhe sulmuesi kosovar, transmeton SportAl.al.

Në fundin e pjesës së parë Giresunspori shënoi golin e parë, ndërsa në minutën e 51-të erdhi i goli i Muriqit, që siguroi fitoren, edhe pse në fund erdhën edhe dy gola të tjerë.

Për Muriqin ishte goli i 12-të në kampionat, duke qenë i dyti në listën e shënuesve më të mirë.

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...