Published On: 12 Janar, 2016

Muriqi bashkohet me Mehën

Sulmuesi Vedat Muriqi vlerësohet si një nga lojtarët më të mirë të Ligë 1 në Turqi, ndaj dhe shumë ekipe të Superligit po tregojnë interes të veçantë për të.

Konyaspori synon të arrijë mbijetesën sa më shpejt, ndaj dhe është hedhur menjëherë në sulm për të përfituar shërbimet e talentit 21-vjeçar që ka luajtur 3 ndeshje me Kombëtaren U-21.

Në garë për të transferuar Muriqin është edhe Trabzonspori, i cili është treguar më i shpejtë, duke ofruar 850 mijë euro për ta transferuar lojtarin në veri.

Vedat Muriqi luan në pozicionin e sulmuesit të qendrës dhe këtë sezon ka shënuar 9 gola dhe 1 asist në 16 ndeshjet e zhvilluara.

Për trajnerin e ekipit, Mehmet Birinci, Muriqi është titullar i padiskutueshëm, duke e aktivizuar në çdo kompeticion.

Konyaspori në ditët në vijim do të tentojë një ofertë më të lartë për sulmuesin, i cili duket se do ta përfundojë në Superligin turk aventurën e tij në sezonin aktual.

Te Konyaspor luan edhe Alban Meha që është duke shkëlqyer në sezonin e tij të parë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...