Published On: 31 Mars, 2016

Murat Meha edhe Alasken ja jep Rusisë, jo mo 8 mijë hektarë Malit Zi!

Nëse ka ndonjë konflikt në botë për kufirin, bota e ka gjetë gurun e duhur. Nëse nuk e din ndonjë shtet se nga i bie kufiri, sigurisht edhe OKB-ja ka me ia propozu doktorin e Kosovës, jo dr.Gjilpërën e Faik Konicës, po doktorin e mbarsur me ‘zajednicas’, të cilët për me shpëtu lëkurën e vet kanë me e gjymtu jo hartën e Kosovës, por gjithë popullin e saj, dhe me një fetva, që do ta merr Hashim Thaçi, nga ‘Padishahi’ Stambollës, do të na shpall kosovali, se Kosovari po rimon me shqiptari, dhe prandaj ende nuk po përqafohet sa duhet ‘teoria’ e Halil Matoshit dhe Nexh doktorit të matematikës dhe metempskizoës kolektive.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/skandal-trishtues-erotik-ermira-mehmeti-me-musa-xhaferi-ia-ha-krejt-ngulja-incizim-18/

http://www.shqiptari.eu/kur-sabit-vrases-hajduti-milaim-zeka-shantazhuesi-muse-xhafer-kurvari-bahen-tema/

 

Nuk e kem prej hallit tonë mo, por se si me ja rregullu botës kufijt. Në Siri lufta kot nuk po bahet, as Turqia e Erdoganit kot brinat si ka shti me Rusi, po herë tuj provu me rujt kufijtë e saj, e herë tuj mos pas derë, se duhet me luftu për shpëtu atë që mundet tuj e dit që shteti kurd duhet mu kriju, se turpi i politikës botërore duhet mu mbulu me këtë popull 25 milionësh e më shumë.

Pra, doktori e ‘zajednicasve’ duhet me tregu syrin e hollë të tij, se si mundet me i mbulu kodrat mu duk rrafshina, e rrafshinat kodra me ja ba, lumenjtë drejtim me ndrru me një shikim prej magjistari që ky ka me ja hedh.

Pra, ka me i bind tanë kundërshtarët, se ata që mendojnë ndryshe, veç këndshikimi ju mungon, sytë apo syzat magjike që ai i posedon.

Pse ia ka zhduk Kosovës 2 për qind të territorit, nuk është gja e madhe, sa kanë me ju zhduk nën kambë ‘Padishahut’ Stambolles, dhe sa kanë me ju zhduk tokës Shamit e të asaj të Sadamit të dikurshëm, që kujtonte se është sundues i përjetshëm, po si ‘zajednicasit’ tanë që ma fort se po e mbron Serbia këtë kauzë, po e mbrojnë këta, tuj i ba qe sa vite oferta ‘kreative’ Serbisë dhe serbëve të Kosovës, për me i lon rehat ajo, mos me ia publiku dosjet.

Lexoni edhe:

http://www.shqiptari.eu/zgjohet-ermira-mehemti-flet-per-seks-skandalin-ja-si-mbrohet-ajo/

http://www.shqiptari.eu/bravo-hashim-thaci-se-i-ke-kryer-mire-detyrat-e-dgse-se-dhe-udb-es/

Pra, nëse eventualisht pyetet Murat Meha për kufij, ishujt që Rusia e Kina dojnë me ja gllabru Japonisë, fill ka me zgjidh situatën në dobi të këtyre superfuqive të rrezikshme, po bile me ba me ja shtrëngu Rusia, ka me i thonë që edhe Alsaka si takon SHBA-ve, se nuk e ka ble me çmim të tregut, veçanërisht si ka pyet vëllezërit kinez të Enver Hoxhës, kotilla e të cilëve po na sundon si të deleguarit e inkarnuar të Dushan Mugoshës.

Merreni me mend, se askujt në kufi s’ka me humb as gjilpëra, aq drejt e ka vendos dr.Meha! SHQIPTARI.EU

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Ky far Meho Mehiqi ( Sigurisht rrenje boshnjaku me origjine Serbe) Si Kapllan Buroviqi e soji i ti ! Ne vend qe si komisoner per kufirin te deklarohet : Une kam punue me mendje time dhe eshte shume e mundur qe kam bere gabime POr kam rrespekt per njerzi qe e njofin kete fushe dhe jam krah tyre qe te permirsohen gabimet Se pse vlera e kufinit eshte shume here ma e madhe se sa edhe jeta e Meho Mehiqit !Ne te kunderten ky bashk me karrahbat e qeverise dhe me
  kryegazanicen e kosoves Atifete llapatajka Thirren ne
  nje far komisioni te formuar prej gjygymave te qaijt te
  botes qe thone : pine shqipetare ket qaj xeher se e kan
  marue ekspertat e huej! Tani e tutje shqipetaret nuk ban as te martohen para se nusen ta provojne keta te huejt si
  Stari svata ne yrrnek te popave te dikurshem qe Naten e pare kishin pase fjet vet me nusen ven dhanrri !!!!
  Ketij far pazari nuk i merr fun zarari Pasojat do jene
  teper te damshme dhe burim ngatrrese me malin e zi Pa fain
  e tyre se pse Gazanica e kosoves me Merho Mehiqin ia pranuen tja epin teritoret e kosoves me pleqeni te botes
  Zoti i marrofte ! Po keta turpin e hane vene qebapave !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...