Published On: 7 Janar, 2016

Mundësitë për ndërrim të pozicioneve në mes Isa Mustafës e Hashim Thaçit janë në tavolin

Mundësitë për ndërrim të pozicioneve mes Isa Mustafës e Hashim Thaçit në institucionet e larta shtetërore, përkatësisht në Qeveri dhe në Presidencë, janë hedhur poshtë në dy partitë e koalicionit qeverisës PDK-LDK.

Nënkryetari i LDK-së, Haki Rugova, ka thënë se marrëveshja e koalicionit qeverisës është e qëndrueshme dhe se deri tani nuk është diskutuar asnjëherë mundësia e rikonfigurimit të saj.

Në telefon ai ka thënë se as që është diskutuar ndonjëherë mundësia që posti i presidentit t’i jepet Mustafës e ai i kryeministrit ti kthehet Thaçit.

Të njëjtën e thotë edhe Basri Musmurati nga PDK. /Gazeta Tribuna/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...