Published On: 16 Gusht, 2016

Mund të shtyhet deri më 31 dhjetor, shlyerja e borxheve për bizneset

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka pritur në takim disa përfaqësues të bizneseve.

Ai më këtë rast ka thënë se kanë diskutuar për hartimin e një pako të përbashkët ekonomike.

“Në takim me Zyrën e Komunitetit të Biznesit, në Kuvendin e Kosovës, biseduam për hartimin e një agjende të përbashkët ekonomike dhe pako të reformave të domosdoshme. U pajtuam që gjatë procesit të riformatimit të Qeverisë, të dëgjohen dhe merren parasysh propozimet e komunitetit të biznesit”, ka thënë Veseli, shkruan Telegrafi.

Ai po ashtu, ka bërë të ditur se kanë diskutuar edhe për nevojën e shtyrjes së afatit për shlyerjen e borxheve të bizneseve deri më 31 dhjetor 2016.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...