Published On: 19 Maj, 2016

Multimilioneri Dibrani, dy mijë hektarë tokë i deklaron 75 mijë euro. A e këshillon kështu ministrin Hoti?

Njëri nga këshilltarët e ministrit të Financave, Agim Dibrani ka deklaruar se ka hiq më pak se 2 mijë hektarë tokë, raporton Gazeta Blic. Sipas të dhënave të publikuara nga Agjencia Kundër Korrupsionit, Dibrani ka theksuar se ka 2 mijë hektarë tokë të trashëguar. Ndonëse deklarimi i tokës prej 2 mijë hektarësh mund të jetë ndonjë lapsus, megjithatë sipas formularit të deklarimit të pasurisë, kjo tokë ka vlerë 75 mijë euro.

 fotooto

Këshilltari i ministrit Hoti, ka deklaruar se ka edhe një shtëpi të trashëguar në vlerë prej 100 mijë eurosh, si dhe mal në vlerë prej 10 mijë eurosh, raporton Gazeta Blic.

Ai ka deklaruar se ka edhe një banesë prej 85 metrash katrorë në shfrytëzim, të cilën ia ka dhënë Kuvendi Komunal i Prshtinës në vitin 2010./ Gazeta Blic

Këtu mund ta gjeni formularin e plotë, të deklarimit të pasurisë në AKK

dibraaa

dibran1

Untitled

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...